| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre o persoana care nu se descurca mai deloc cu engleza, dar e foarte buna la limba romana?

7 răspunsuri:
| AnemonaP a răspuns:

O părere proastă. Engleză e de bază.

| RAY a răspuns:

Fiind o colonie e cam rușinos fata de stăpâni voștri.

suntserios
| suntserios a răspuns:

De ce sa avem o parere? Fiecare cu ce il intereseaza...
E greu in anul 2022 totusi fara sa cunosti limba engleza.

| T0T a răspuns:

Părerea mea e că e normal să îți știi mai bine limba natală. În rest, nu toți sunt atât de dornici în a asimila noi limbi.

| relian a răspuns:

Ce parere s-a am, fiecare cu ce aptitudini se naste, nu tine de persoana cum sa se nasca.
Persoana poate are alte inclinatii, poate face ceva f usor in alte domenii si foarte dificile in altele.
Nu cred ca este om sa le stie pe toate f bine, ori sa aiba calitati pentru orice.

| Celcestietot a răspuns:

Bravo ei!

| TheStrategist a răspuns:

E bine că știe măcar limba română. Dar ar trebui să învețe și limba engleză, pentru că e important să te poți înțelege cu cât mai mulți oameni.