| BostanDaniel1974 a întrebat:

am gasit prin casa un telefon mai vechi dar bun Alcatel one touch 602 vreau sa il dau cuiva dar problema mea este ca nu are limba Romana in meniu si persoana e cam in varsta, nu se descurca cu engleza sau italiana. As vrea sa stiu daca se poate FACE CEVA SA-L DAU IN ROMANA DIN CALCULATOR. Va rog sa ma ajutati daca puteti, daca stie cineva. Cu respect, o seara buna sa aveti.

Răspuns Câştigător
| Ltyiiol a răspuns:

Cred că ai probleme mai grave decât asta. :/ Din câte observ, nici tu nu ai limba română în setări.

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Caută în meniul lui dacă există vreo opțiune LANGUAGE și încerci de acolo.

| BostanDaniel1974 explică (pentru sierra1):

Nu are de cat italiana germana spaniola si engleza

| sierra1 a răspuns (pentru BostanDaniel1974):

Nașpa. Telefonul e cam bătrân totuși. Efortul depășește poate, prețul lui

| Alfred0703 a răspuns:

Ca tu sa il dai in romana, trebuie sa inveti limba.