| ely92music a întrebat:

Ce parere aveti despre parada gay? Pro sau contra?

9 răspunsuri:
| User a răspuns:

Huoooooo. Beep beep beep!

| Ana a răspuns:

Contra.

| Roxy a răspuns:

Pro:X
Am prieteni gay si dehh sunt si ei oamenihappy
Dar totusi prieteni mei nu o sa participe la asa ceva caci sunt oameni inteligenti care nu vor sa iasa in evidenta prin aceste lucrui ci prin ce au in caphappy

| unione a răspuns:

Pro. Am fost cativa ani cu baietii mei de la rapid, cu cei de la dinamo, steaua, craiova, poli, etc. sa ''intram in ei'' la parada.
pacat ca nu se mai organizeaza intervenii, st amenzile f mari si iti fac si dosar penal

| elamit a răspuns:

Pai fiecare are dreptul sa se desfasoare, nu am nimic cu ei.

| คиค a răspuns:

Fiind democratie, fiecare are voie sa-si exprime ideile si atitudinile sub orice forma. Atata timp cat nu recurg la violenta si alte lucruri care ar afecta linistea publica, de ce nu? Pro atata timp cat o fac intr-un mod civilizat.

| greenish a răspuns:

Contra. Dumnezeu ne-a dat pe pamant sa ne inmultim ca barbat si femeie. mi se pare o tampie sa fii gay sau lesbiana.in fine.asta e parerea mea happy

| mrrry a răspuns:

Contra
:d

| Senga a răspuns:

Nici pro, nici contrahappy fiecare este unic in felul sau si fiecare isi exprima sexualitatea in modul sau personalbig grin Asa cum fiecare poate crede in Dumnezeul lui si asa cum toata lumea(sau macar aproape toata lumea) accepta asta (in sfarsit), asa unora pot sa le placa persoanele de acelasi sex si totusi nu trebuie sa fie marginalizatehappy Asa ca nu sunt nici pro, dar nici contra parada gay, este modul lor de a se exprima si de a-si cere drepturile, de a ridica semne de intrebare celor care nu ii accepta asa cum sunt si cred ca si pentru a se distrahappy Oricat de urat i-am privi noi, pentru ca sunt "altfel", sunt si ei oamnei ca noi toti, au si ei o singura viata de care sa se bucure si pe care sa o traiasca din plinhappy