| Josh1001 a întrebat:

Ce parere aveti despre petarde/artficii?
Eu unul le ador happy

11 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Artficiile le ador

suntserios
| suntserios a răspuns:

Petardele sunt niste mizerii periculoase și care chinuie animalele.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Eu m-am jucat frumos cu ele.
Dar lumea e plina de prosti, deci votez pentru interzicerea lor.

| Drimmero a răspuns:

Cat timp am fost copil mi-am facut treaba cu ele, m-am distrat, am prins vremurile cand nu erau atat de "ilegale", erau jucariile noastre, ca impresie artistica sunt misto dar daca sunt folosite de cretini pot deveni periculoase.

| Lioana a răspuns:

Artificiile imi plac dar petardelor nu le vad sensul. Fac doar zgomot care deranjeaza auditiv. In plus exista pericolul de a rani pe cineva.

| VoidEternal a răspuns:

Adori niste chestii care fac zgomot inutil și care sunt periculoase. N-ar fi o problema daca ai 10 ani. Dar după vârsta asta ar trebui să-ți găsești hobby-uri mai răsărite.

| Josh1001 explică (pentru VoidEternal):

Nu-i nimic gresit in asta, pot sa am si 40 de ani nu are treaba una cu alta, ofof gandirea asta ne tine in loc.

| gemeni6226 a răspuns:

Daca ar fi doar cateva si doar chiar la miezul noptii la trecerea in anul nou nu as avea nimic impotriva, dar nu sa fie pericol sa circuli toata ziua de 31 si 1 ianuarie caci nu sti cand pocneste unul linga tine.Eu drept ca de mult dar am patit asa.Am fost o data intr-un cartier unde era moda ca absolut toti sa dea cu petardele la miezul noptii in 31.Sa nu zic am avut impresia ca s-a pornit al 3 lea razboi mondial.Deci efectiv daca scoteai capul pe fereastra aveai impresia ca se bombardeaza cumplit.Inchipuie-ti sute de petarde pocnite in acelasi timp!

| gemeni6226 a răspuns (pentru gemeni6226):

Dar artificiile imi plac nespus de mult.

| Fantaspirit a răspuns:

Când eram mic mă atrageau, îmi stârnea un interes, acum îmi sunt indiferente, adică nu mai e acea senzația like in good/gold times

| MihailVeteranu a răspuns:

Îmi sperie câinele