| crytical a întrebat:

Ce parere aveti despre politistii care au omorat pe cineva, nu-s la fel de pacatosi ca si un criminal?

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Sant dar o fac pentru a salva o viata si infractorul in loc sa faca din nou gafe se duce pe apa sambetei

suntserios
| suntserios a răspuns:

Politistii au un rol bine definitit in societate sa nu ii amestecam cu biserica. Sunt sigur ca au pe constiinta oamenii pe care ii omoara, dar in 90% din cazuri o fac pentru a proteja societatea.

| corbulalbrosu a răspuns:

Posibilitatea de a "omora" pe cineva exista in insasi esenta meseriei lor de a se lupta cu infractionalitatea. In majoritatea cazurilor moartea survine in urma recurgerii la autoaparare. Sunt cazuri de omoruri care nu au termeni de comparatie.

| T0T a răspuns:

Depinde de situație. Așa și un om care a omorât pe cineva pentru a se apăra sau pentru a apăra pe cineva are o justificare.

| BeckhamRZM a răspuns:

Tot oameni sunt și ăia, chiar și cu insigna pe piept. Doar că unii profită și fac abuz de grade, că de, s-a văzut prostul undeva sus în societate și acum profită. Părerea mea este că mulți dintre ei sunt mai păcătoși decât criminalii. De ce? Pentru că unii din criminali sunt închiși pe nedrept. happy