| CosminC86 a întrebat:

Ce parere aveti despre Adolf Hitler? Pentru voi a fost erou sau criminal?

Răspuns Câştigător
| peticel20 a răspuns:

Parerea mea e neutra. Daca esti cu adevarat interesat de subiectul asta (eu am fost si sunt-am vazut toate, dar absolut toate documentarele cu /despre el), iti recomand MEIN KAMPF.Este cartea scrisa de el in inchisoare si o sa afli lucruri surprinzatoare pe care nu le afli in nici un documentar.Inteleg acum de unde a pornit tot razboiul lui (interior, sa zic asa )privind evreii si sincer, pe de-o parte il inteleg.A exagerat, dar nu pot sa spun ca nu a facut bine.Citeste cartea si o sa intelegi muuuulte chestii.Si eu il consideram criminal pana sa o citesc.In sinea lui, a fost un geniu nebun.O seara buna!

6 răspunsuri:
| andrywtzu a răspuns:

. Hitler a facut si el ceva bine. dar nu-l pot numi erou. iar criminal... Eu as inclina spre criminal. big grin din ce am citit despre el asa reiese.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Criminal,doar a ucis oameni fara vina.

| UnOmGanditor a răspuns:

Pai crezi ca ce a facut este demn de cuvantul erou? Sa ucizi atatia oameni nevinovati doar pentru ca apartin unei culturi diferite? Multi ne nastem ortodoxi pentru ca asa ne zic parintii, ori bataie ori ortodox. Asa era si cu evreii. Hitler cati copii a ucis? Cati oameni fara vina a ucis?

| CosminC86 explică (pentru UnOmGanditor):

Si stalin a ucis oameni de 20-30 de ori mai mult decat Hitler si apoi a-ti redenumit orasul Brasov dupa numele lui asa ca... De stalin pentru ca a castigat razboiul nu aveti niciunul curaj sa vorbiti.

| pna a răspuns:

Multe dintre victimele lui si-au meritat moartea cumm ar fi tiganii si sovietici care ne-au cotropit tara pentru asta am numai respect pentru hitler

| pna a răspuns:

Intr-adevar a ucis multi evrei nevinovati sa zic 65% au murit nevinovati dar k hitler nu se va mai naste nimeni niciodata viata lui bate orice scenariu de film am citit si despre copilul care l-a avut cu o frantuzoaica, nu cred ca va mai exista o tara precum Germania sa puna pe jar SUA si rusia cele doua puteri mmondiale,,, in istorie se scrie k l-au invins pe hitler nu l-au invis niciodata pentru ca armata germana a luptat pana in ultima clipa iar pe hitler nu l-au prins viu