| Teiywofaqyocsqeujeywiwhdhchfjriwoodhfhcbcb a întrebat:

Ce părere aveți despre profilul filologie? Avantaje și dezavantaje.

1 răspuns:
| LordCristobal a răspuns:

Avantajebig grinaca nu iti plac materiile reale(mate, fizica, chimie)e un profil fain pentru tine.
Dezavantajebig grinaca nu te descurci cu romana, istoria si latina(materii din care dai teze) si nu inveti din timp o sa iti fie greu.
Daca vrei sa mergi pe profil uman ti-as recomanda sa mergi pe Stiinte Sociale, e mai usor si nu dai teza din latina si din clasa a zecea nu mai faci latina.