| RsDeea a întrebat:

Ce parere aveti despre sentimentul numit "URA"?

Răspuns Câştigător
| anka a răspuns:

Ura e un sentiment injositor. Daca chiar ai tendinta sa urasti un om pentru ce ti-a facut poti pur si simplu sa il eviti si sa il tratezi cu indiferenta. Il va durea mai tare decat sa stie ca il urasti.

3 răspunsuri:
| Dan a răspuns:

Ura, este un sentiment venit din sufletului acelui individ care doreste sa ii faca rau acelei persoane, dar nu isi da seama ca greseste facand aceasta fapta oribila, este pacat de moarte sa ai ura fata de un om. Noroc si fi mai buna la suflet! happy

| Aiicha a răspuns:

Ura este un sentiment ca oricare altul, chiar daca este clasat ca un renstiment rau.Se spune ca de la ura la dragoste e numai un pas...aceasta afirmatie s-a dovedit adevarata in cazul meu.

| wtxwhdxifdjebdd a răspuns:

Este dorinta exagerata de a ne face dreptate.