| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre tigani. Ma refer la oamenii cunoscuti voua, nu ce ati vazut la TV, prieteni, vecini, cunoscuti care sunt tigani? Va e frica de ei, va e scarba, sunt urati, prosti, murdari, imputiti, se comporta urat, sunt hoti, barfitori?

9 răspunsuri:
| Flav a răspuns:

Valeeeeei.
Da mah. Nu-i suport. Umbla neingrijiti, dar cel mai tare mi-e scarba cand vad cum se comporta cu copiii lor, gandindu-ma ca si ei vor ajunge la fel.
Daca esti tigan, n-am ce-ti face. Poate mai sunteti cativa baieti muncitori, cinstiti, dar eu vorbesc despre majoritatea din voi.
Apropo, ai auzit ultimul banc?
Stire: 2 tigani ai fost prinsi in miezul noptii devastand un apartament si incercand sa fure tot ce puteau. Alarma a fost data de vecini, hotii erau si galagiosi. In timp ce furau, strigau: ''Eu vara nu dorm, nu am somn...''

Răspuns utilizator avertizat
| eurynomus a răspuns:

Cei mai simpatici si de treaba tigani si pe care ii apreciez f mult sunt cei ce au locuinta vesnica la aproximativ 2 metri sub pamant. Ii recunsoti repede k au mainile pe piept, vata in nas si bani pe ochi laughing

| KaterinkaBoy a răspuns:

Nu-mi pasa de culoare, nu-mi pasa de etnie! Imi pasa doar de comportament si de valorile pe ce le promoveaza.Am intalnit rromi care sunt deasupra mltora care se cred civilizati.Insa din pacate acestia sunt cazuri rare...prea rare dar care exista deci exista si speranta.Dar obicei intalnesc doar rromi carora oricat respect le-ai arata ei tot te scuipa sau fac glume proaste pe seama ta doar pentru a arata ca ei sunt "smekeri". Sincer am intalnit unele apecimene, fiindca altfel nu pot sa ii numesc, care s-au comportat atat de josnic si animalic incat am vrut sa-i impusc.Noroc ca asta e ilegal si am gandit inainte sa actionez.

Răspuns utilizator avertizat
| AnaMariaNovany a răspuns (pentru zen0):

Adevarat,unii sunt sub orice critica...dar asta ziceam..nu toti!

| KaterinkaBoy a răspuns (pentru zen0):

Adevarat.Si faza cu ala in trolebuz...macar i-ai raspuns sincer.laughing

| AnaMariaNovany a răspuns:

Tot ce ai insirat tu acolo sunt doar lucuri urate la adresa lor. Am cunoscut cateva persoane din aceasta etnie,nu pot spune ca suntem chiar prieteni dar suntem vecini si ne mai vorbim. Persoanele acestea sunt foarte ok,amabile si bine crescute. Probabil ca exista,cum sunt si printre romani,normal,tigani nu tocmai politicosi sau asa cum ne-am astepta noi. Poate ca daca noi nu i-am mai judeca atat de mult si adresandu-le apelative de urati,prosti,murdari,hoti, etc situatia s-ar schimba. Oricum, dupa cum am zis, pe cei pe care ii cunosc, toata stima. Asta e parerea meahappy Tu ce crezi?

| Florycicapinck1243 a răspuns:

Pai da...dar nu toti sunt rai.Aia buni sunt cu totul diferiti de aia rai.Aia sunt inimosi.Dar aia rai put ingrozitor si sunt sub orice critica de nesimtiti.