| Anonim_9586 a întrebat:

Ce parere aveti despre Timisoara?

10 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Stiu ca este primul oras iluminat electric din Europa estica big grin

| remus a răspuns:

Timisoara... un oras deosebit, tot ce vrei si ce nu vrei sa vezi si sa asculti, prima impresie a mea cind am pasit in gara, am vazut o femeie beata, am locuit in oras, nu-mi pot scoate imaginea din memorie.

| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

E un oras foarte frumos...numit orasul florilorwinking love strucklove strucklove strucklove struck

| sese a răspuns:

Un oras cu adevarat european.
PS.sunt bucurestean

| Lary a răspuns:

Nu am fost acolo deci nu pot sa te ajut.Sorryhappy

| micky a răspuns:

Am fost si eu vara trecuta in timisoara la o verisoara si mi a placut foarte mult happy

| ρυƒυℓєтє a răspuns:

Ca in Timisoara nu ii nici unde in toata tara happy nu spun asta doar pentru ca locuiesc aici dar am fost in multe alte orase si sunt diferite. Timisoara noumber One love struck

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E super fain aici, mult mai curat si mai primitor decat prin alte locuri.Chiar ai ce vedea, pe langa mall-uri, cafenele...si vorbeste o timisoreanca, stie ce zice tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu am cotrobait tara pana acolo. Excusez-moi. Soooory

| elena21 a răspuns:

Timisoara e un oras frumos. Eu locuiesc in Timisoara si pot spune sa sunt mandra de asta. Este un oras cu calitati si bineinteles defecte. Este mare, simplu de strabatut, nu ai cum sa te ratacesti decat daca esti chiar cu capul in nori. Centrul este foarte bine ingrijit, este un oras intr-adevar european. Piata Unirii este de-a dreptul spectaculoasa mai ales seara. Parcurile sunt destul de bine ingrijite cu multa verdeata si flori. Oamenii sunt amabili, ospitalieri, calmi. Ca si defecte am putea enumera strazile pline de gropi si traficul incarcat la pranz( dar in ce oras nu gasesti asta?). Un alt aspect begativ ar fi tramvaiele, chiar trebuie schimbate, aduse altele noi care sa aiba aer conditionat si caldura. In tramvaiele actuale iarna mori de frig, iar vara de cald. Insa autobuzele, firobuzele au fost schimbate su unele noi, chiar foarte frumoase si bine dotate asa ca sper ca in curand va veni si randul tramvaielor. Politia comunitara isi face foarte bine treaba, oate mult mai bine decat si-ar dori unii dintre locuitorii orasului. Se simte prezenta amenzilor si contrangerilor si asta mie imi place. Ce mai, e un oras civilizat si mereu in proces de modernizare. Evolueaza continuu si de asta imi place si mai tare. Sper ca ti-am putut fi de folos.