| NonZarek a întrebat:

Ce părere aveți despre traficul de persoane? Cum credeți ca s-ar putea stopa traficul sau sa fie prinși și pedepsiți aspru criminalii care se ocupa de asemenea chestii?

Am văzut in ultimele zile tot mai multe știri pe Facebook și la televizor despre persoane dispărute, copiii și adolescente pe care politia nici acum nu i-au găsit. Credeți că nu e în stare sa ii găsească sau e altceva la mijloc?

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Politia e bagata la mijloc tarile sarace au mai multa coruptie cu politia banii invart asta. Solutia cativa terminatori sa execute tot ce misca in orice domeniu criminal sau ce zici tu. Bine ar fi daca exista masina timpului veneau direct din fabrica

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te mai uita la televizor și la știri că viața bate filmul.
Cele mai multe cazuri de trafic de persoane nu sunt cum vezi in filme, se fac neobservate, prin seducție malefica foarte subtilă și manipulare a victimei încât să creadă că asta e cel mai bine pentru ea. Deci nici măcar nu își dă seama la ce se expune.

| NonZarek explică:

Și mai ceva, odată ajunse pe mama oamenilor care le forțează sa se prostitueze, mai au șanse sa scape? Plus politia de ce nu intervine când le vede pe strada?

| RazvanLegendaVie a răspuns:

In primul rand baietii abordeaza fetele de 17-16-15-14 ani, le ofera afectiune, imbratisari, etc. Ele considera ca anume acest baiat este cel ales, cu timpul el incepe sa devina cat mai rece cu putinta si dupa le promite o viata buna peste hotare, le duce in Germania dupa le obliga sa se prostitueze, desigur este si smecheria cu jobul. Te duci cu serviciile lor si ajungi in Germania pe centura.