| NiiiaaRawwr a întrebat:

Ce parere aveti de buletinele de stiri difuzate la televizor? Ce va place si ce nu va place la ele? FUNDITA!

3 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Nimic.Televiziunea si presa in Romania e sub 0. E groaznica. Daca faci comparatia dintre buletinele de stiri de pe CNN si Antena 1 diferenta e de la cer la pamant
Eu cand deschid televizorul am pe primele 7 canele, numai stiinta si muzica.In rest nici nu ma uit.Prefer sa citesc ziare online.Mai ales Adevarulhappy

| aniriiiiii a răspuns:

Buna intrebare! Cand deschid televizorul si nimeresc pe un canal cu stiri imi vine sa-l inchid la loc, se exagereaza foarte mult in unele privinte si daca "stirile horror" erau la ora 5 pe pro tv acum sunt la orice ora si pe orice post.Gasesc numai subiecte penibile si pun prea mare accent pe niste persoane care au un caracter ce lasa de dorit pentru ca bineinteles fac rating.Nu s`a mai aratat de mult un copil care castiga olimpiade sau ...stiu eu, stiri pozitive. Sper ca televiziunea si presa romana sa`si revina, dar cred ca sper in zadar.

| daiana a răspuns:

Pai uneori prezentatorii exagereaza pentru rating.
nu dau informatii clare, spun chestii neadevarate, nu au date fixe...si asa mai departe laughing
in general nu-mi place nimic.