| catalinaicg a întrebat:

Buna!
Ce parere aveti de " Politia animalelor"? Credeti ca e o idee buna si pentru Romania?

8 răspunsuri:
| SashaS a răspuns:

Buna.
Da, cred ca e o idee extrem de buna!
Acum cateva sapt. am fost la iarba verde si niste romi bateau 2 cai deoarece nu le carau bustenii. Nu mi se pare normal! Pan' la urma e un biet animal happy
Eu am 12 ani si intr-o zi era sa ma atace un catel chiar daca am vorbit cu el. iubesc f. mult animalele dar sa te muste cand nu le faci nimic?! Ar trebui sa se infiiteze si la noi Politia animalelor!

| catalinaicg explică:

Eu vreau un raspuns de la voi, nu forum-uri

| catalinaicg explică:

Dormeam cu geamul deschis si un scheunat puternic m-a trezit. Ce credeti un tip a calcat un catel cu masina, si evident ca la aruncat in tufe....balta de sange era pe strada.A aruncat cainele in tufe si a plecat. Nu mi se pare normal acest comportament! Trebuie sa faca Statul ceva in privinta asta. Politia animalelor ar rezolva asta. Adica, nu stiu animalele care nu pot fi salvate sa fie eutanasiate iar cele care pot fi salvate sa fie tratate si sa li se gaseasca un camin. in special cainii sunt agresivi pentru ca le e foame si sunt speriati pentru ca oamenii sunt rai, nu stiu ce sa zic, bietele animalute

| crazyfun a răspuns:

Dap este necesara!
why?
bks: 1atat ele au nevoie de protectie fata de oameni rai ce le torureaza...
2 si noi avem mare nevoie de asa ceva caci sunt prea multe animale pe strazi(caini) si uni sunt periculosi

& tot asa...

| Petreus_Aura_1975 a răspuns:

Cu siguranta de oarece copii nu mai merg pe strazi la prieteni de oarece le e frica de caini care ataca pe mine mau atacat deci daca as fi instare sa fac eu ceva sigur as face dar sa nu cumva sa omoare animalele

| bogdancool102 a răspuns:

Sigur, politia animalelor e o idee buna deoarece sunt multe cazuri in care oameni sunt atacati de diverse animale lasate la intamplare pe strazi iar statul nu are ce face decat sa le eutanasieze. Daca animelele acestea nu sunt ale nimanui cine le hraneste si cine petrece timpul cu ele? De asta ataca animalele(caini) oameni. Eu cred ca e o idee foarte buna.

| Schemmer a răspuns:

Desigur ca trebuie politia animamelor, eu sunt pentru politia animalelor

| Ana_4835 a răspuns:

A,este o idee buna pentru ca in ziua de azi foarte multe animale sunt batute si supuse la alte agresiuni.