| Marcel21 a întrebat:

Ce părere aveți despre unirea Republicii Moldova cu România? Există vreun avantaj pentru noi, cei din România al acestei uniri, dacă ar fi să aibă loc cândva? De fapt, care este scopul pentru care o mare parte din cetățenii RM vor să se unească cu România? Sunteți pro sau contra Unirii?

7 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Si in ziua de azi sunt diferente intre Germania de est si Germania de vest, vorbim de o tara bogata, sa fim seriosi Romania nu poate suporta economic unirea, scopul e ca vor sa plece in ue nu ca iubesc ei Romania, personal sunt contra si asa e saraca Romania, poate peste cateva sute de ani

| Lioana a răspuns:

Nu sunt nici pro nici contra. Mi-e indiferent.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Da exista, Basarabencele sunt foarte frumoase si vom avea si noi mai multe sanse la ele laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu-i realizabil pentru moment, toți cei care vorbesc despre asta sunt în căutare de capital de imagine, suntem în Anul Centenar, e normal.
Legat de avantaje, nu intru în discuție.
E undeva la 40% procentul unioniost în RM(după cifrele date de George Simion, șeful ONG-ului unionist Acțiunea 2012), iar din ăștia, 20-25% vor avantajele membrilor UE cred eu, nu-i interesează adevărul istoric.
Sunt pro.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu se va intampla si nici avantaje nu exista

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă în 30 de ani nu s-a realizat, e puțin probabil să se miște lucrurile acum.
Doar dacă Republica Moldova ne declară război. Atunci, da!
Vom fi nevoiți să-i cucerim și să-i cotropim și unirea se va realiza vrând nevrând.
Fundiță?

| AlexSalling a răspuns:

Contra. Daca sunt separate, asa sa ramana.