| shakira_1713 a întrebat:

Salut, sunteti pro sau contra unificarii Republicii Moldova cu Romania?

Răspuns Câştigător
| DnZuuL a răspuns:

Eu unu sunt din Replublica Moldova.Si nu stiu ce ziceti voi.Dar sincer ar fi mult mai bine ca Moldova sa se uneasca cu Romania.In fine Moldovenii fac glume de Romani si Romanii de Moldoveni.Dar mai exact noi suntem un neam, Unirea mie mi se pare o idee foarte buna, In acest mod tot odata si Moldova se va mai ridica cat de cat.winking

8 răspunsuri:
| machupi8t a răspuns:

Ar fi mai bine sa ne unim

| Delicacy a răspuns:

Sunt foarte de treabă moldovenii, nu înţeleg de ce există atâta luptă cu asta.Tot români sunt şi ei.

| BogdanS a răspuns:

Eu cred ca este mult mai bine.Din moment ce romana este de baza la ei.Nu cred ca gresesc spunand asta.Si glume se fac despre moldovenii din partea noastra, aia de prin Galati, Buzau etc.Eu cred ca ar ajuta.
Deci sun Pro acestei idei.

| Giuney a răspuns:

Pro

| AndreeaDeeeea a răspuns:

Nu,nu cred ca e o idee buna

| DnZuuL a răspuns (pentru AndreeaDeeeea):

De ce crezi ca este o idee rea?

| AndreeaDeeeea a răspuns (pentru DnZuuL):

Cred ca ti-a explicat deja alexlipo88

| alexlipo88 a răspuns:

Nuu e bine pentru ca o sa scada PIB-ul pe cap de locuitor si economia o sa se duca in jos... mai jos decat acum