| anonim24 a întrebat:

Ce parere aveti?
http://www.mirceageoana.tv/? pe=89
cand injura romanii?

Răspuns Câştigător
| Adolescentul a răspuns:

laughing Tare asta pe bunelaughing sti u care e problema aici Alinutza?happy NU i`iti spune eu Claudiu cel fara experienta toti sunt dupa furat, dupa cioalne multe.Toti mint ca niste... sa nu zic cum toti dupa luat sunt nici unu nu-i corect in tara asta plina de tot rahatul in care noi traim si nu vedem ca tot raul pe care noi il purtam e din vina noastra a celor ce nu stim ce drk sa alegemlaughing

7 răspunsuri:
| 31957319 a răspuns:

Coruptie, mafie, nesimntire, ne mint pe fata, ne cred prosti, ne ia de fraieri, isi bat joc de noi, ne scuipa in fata sistemul platit de noi, nu exista clasa de mijloc, infrastructura la pamant, lipsa de corectitudine, de respect, influenta negativa asupra poporului, si daca mai ai nevoie de parerea mea spune-mi...
Sunt satul de comunism (psd)...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca e prost

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai suntem tampiti ce avem, Vantu a dat un tun ca a speriat o natiune si acum e langa toti din guvern, aia credeti ca n-au luat nimic (partea lor?) si mergeti sa-i votati, cred ca v-au spalat creiere astia.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uite minciuna, la acuzatii se poticneste si incearca sa evite raspunsul. Asta-i minciuna. Geoana a fost noaptea tirziu, la ceas de taina, la Vintu sa discute probleme importante. Cit de important a ajuns Vintu, daca Geoana si alti oameni cu greutate in politica romaneasca, il viziteaza, repet, il viziteaza nu il primesc in vizita, il viziteaza... si inca noaptea?
http://www.youtube.com/watch?v=J5HLOU6qzo0&feature=related

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sense i se frange lu Geoana s crez ca a fost singur la Vantu? chestiunile nu se discuta prn vizite, exista sisteme de comunicare care depasesc telefonia moderna si nu pot fi depistate, viztele se fac doar de ochii lumii poate nic nu este adevarat, discutiile au loc daca vor intrevederi, afara din tara se pleaca cu avion persoanal si se merge la Viena sau in alte orase, vizita la vantu aiureli de mass media, pentru creiere spala-te zau voi nu cititi decat ce se scrie in presa, luati informatia bruta fara sa o decantati sa o trecet prn niste filtre, nimic? atunc prvm la stele prin urechea celuilalt ca de creier nu mai este loc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Rebeca, nu e vorba de creiere spala-te de presa. Ideea este alta. Il cheama mogulu la el sa discute, nu la telefon, il chema, ii arata in felul asta cine este seful, cine este mai important. Pe de alta parte, lucruri care sint de durata, cum este politica se pot amina pina se aranjeaza o discutie in avionul personal, ca sa fie feriti de urechile altora, dar ceva urgent, nu se amina, se discuta pe loc. Si cum sa faca? Se duce al mai marunt la al mai important. Asta-i spilu. Si faptul ca Geoana s-a aratat incurcat si nu a stiut sa dea replica pe moment, arata nu numai ca nu este spontan si trebuie sa vina mereu cu discursurile pregatie, arata si ca vizita de care spune Base e reala si ca era si importanta. Altfel, daca nu era importanta, nu avea de ce sa se fereasca. Prostanacu a fost prins nepregatit, la fel cum Base a fost luat pe nepregatite cu filmuletul ala de cei de la realitatea, care nu i-au spus din timp de asta. Iar privitor la subiectul asta, cind este invitat cineva important la tv, i se descrie pe scurt ce urmeaza sa fie intrebat, ca sa se poata pregati si sa mearga emisiunea snur. Aici insa nu era cazul, aveau nevoie sa-l ia pe nepregatite. Abia dupa citeva ore Base si-a revenit din uimire si a revenit cu o declaratie publica. To late for him. Trebuia sa fie spontan.

| Bacalov a răspuns:

Speram din suflet ca va fi o campanie mai civilizata, dar se pare ca tot la barfe si arhiva din ultimii ani am ajuns. Sincer, sunt de parere ca Geoana ar vrea sa faca ceva, dar nu va putea sa faca decat chestiuni superficiale, care ii vor fi permise. Doamne-ajuta sa fie ce-i mai bine pentru tara asta batjocurita, oricine ar fi la putere.
Ideea de baza este ca fiecare roman sa-si exercite dreptul de vot, iar daca nu stie cu cine sa voteze - sa ridice stampila deasupra buletinului de vot si unde pica - acolo pica...
Cat despre site - ori on-line, ori la TV, ori in discutii cu prietenii - cine vrea - o mushca, cine nu - se increde in "feelingul" ala ca daca voteaza cu X e mai bine.
Multa bafta candidatilor din turul doi...