| RAY a întrebat:

Ce piese crezi ca te descrie cum esti in viata reala vs in viata virtuala?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca aveai lucruri mai bune de facut, nu mai faceai spam ca ultimul nazist granatical. Dar asa e cand nu ai nimic mai bun de facut cu viata ta decat sa corectezi oamenii pentru o amarata de greseala. Desigur, sa mai faci si pe marele Einstein dupa. Patetic.

48 răspunsuri:
| RAY explică:

Gata,numai va certati, conform gramatici limbii romane am scris gresit

| JackR a răspuns:

Virtual: https://youtu.be/60bGmDp8JB0, cu o lingura de https://youtu.be/hkXHsK4AQPs si un praf de https://youtu.be/OovKTBO4aQs

In realitatea din momentul asta: https://youtu.be/YhsTB4rq1XU ( ar trebui sa-i multumesti RAY, altfel te porcaiam rau pentru gramatica de doi bani din intrebarea ta!winking )

| RAY explică (pentru JackR):

Eu nu vad ce e gresit gramatical

| JackR a răspuns (pentru RAY):

"Ce piese te descrie...". Pe bune?! Conjugarea verbului "a descrie": http://dex.anidescoala.ro/conjugare/descrie

| RAY explică (pentru JackR):

Tot nu inteleg unde e greseala gramaticala, ce piese te descrie, ce e rau in asta?
https://apropomedia.ru/ce-piesa-te-descrie-in-functie-de-zodie/
si pe acel site scrie la fel

| JackR a răspuns (pentru RAY):

Acolo scrie "ce piesa.", la singular. Tu ai scris "piese", la plural. Corect ar fi fost "ce piese te descriu...".

Incearca sa nu mai bei, cand ai de gand sa intri pe TPU!winking

| RAY explică (pentru JackR):

Eu nu te inteleg ce ai cu mine sincer

| JackR a răspuns (pentru RAY):

Nu este personal. Am ceva cu toti cei care macelaresc fara mila limba romana. "Deformatie" genetica, n-am ce face!

| RAY explică (pentru JackR):

Dar eu am vorbit la singular nu la plural, tu crezi ca am scris la plural

| JackR a răspuns (pentru RAY):

"O piesa, doua piese". Acolo sus de tot, in intrebarea ta scrie "piese"... Daca nu sunt in Narnia, unde limba romana este vorbita/scrisa altfel, ai vorbit la singular, dar ai scris la plural. Si stii vorba aia, "scripta manent"!

| RAY explică (pentru JackR):

In Narnia nu se vorbeste limba Romana, eu m-am exprimat la singular, puteam scrie ce piese va definesc comportamentul, am scris ce piese pentru ca vorbesc de piesa 1 care defineste viata virtuala, viata reala = piesa doi, limba Romana nu e construita incat sa inteleaga intrebarea mea, e limitata

| JackR a răspuns (pentru RAY):

1. Fiecare cu "Narnia" lui. In a mea se vorbeste romana!
2. Oricum ai incerca sa o scalzi acum, greseala gramaticala ramane.
3. Limba romana ofera atat de multe posibilitati, incat folosirea ei poate sa produca "cosmaruri". Sau, altfel spus, pentru unii este prea complex construita.

Acestea fiind spuse, consider subiectul inchis. Am lucruri mai importante de facut... happy

| RAY explică (pentru JackR):

In contextul inteles de tine da e o greseala gramaticala, in contextul meu al exprimari mele, a ceea ce am vrut sa exprim este corect

| JackR a răspuns (pentru anonim_4396):

Amice, joaca-te cu cei din liga ta. Aici, sus, aerul este prea tare pentru tine si s-ar putea sa ametesti!

| Lostlyric a răspuns (pentru anonim_4396):

Tu ai ajuns sa consideri spam o corectura de gramatica? Si patetic faptul ca omul incearca sa-l faca pe Ray sa se exprime corect? Nu stiu cine este mai patetic in toata ecuatia asta. Vezi-ti de viata ta mega-opulent-inteligenta-neplicticoasa si lasa-te de lucruri pe care nu le stapanesti nici in cea mai de ansamblu imagine.

| RAY explică (pentru Lostlyric):

Nu era o greseala gramaticala, pentru ca nu m-am exprimat la plural

| Lostlyric a răspuns (pentru RAY):

"Ce piese crezi ca te descrie"
piese - descriu
piesa - descrie
Conjugarea verbului se face dupa subiect, nu dupa substantivul la acuzativ. Piesa - descrie, nu persoana sau "pe tine" te descrie.
Dar tu las-o asa, nu cu tine am o problema in momentul de fata.

| RAY explică (pentru Lostlyric):

Ce piesă te descrie în funcţie de zodie?
acelasi lucru am intrebat si eu la singular

| anonim_4396 a răspuns (pentru JackR):

Stiu ca este asa aerul acolo. Asa e pentru toti aia care se pupa singuri in fund. Imi imaginez cati bani dai saptamanal pe un set de buze, la cat de repede se tocesc pupandu-te singur in dos.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Lostlyric):

Nu. Faptul ca nu are ce face cu viata lui mai bine decat sa corecteze, nu ma deranjeaza. Dar cand baga basini ca "Am lucruri mai importante de facut..." dupa ce face 20 de posturi aiurea, da. E trist si patetic. Vezi-ti tu de viata ta ca nu te freaca grija ce fac eu. Cum eu te evit, fa un bine si acorda-mi acelasi respect.

| Lostlyric a răspuns (pentru anonim_4396):

Pot sa evit oamenii foarte bine, nu pot evita perpetuarea prostiei. Si, daca o luam pe calea "frecatului de grija", tu ai fost frecat de grija intai. Deci, iti acord toate creditele.

| JackR a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca nu te-a invatat nimeni pana acum, respectul se castiga. La modul tau infect de gandire si exprimare, singurul "respect" pe care ti l-as acorda, ar fi un sut in fund, de sa simti tu cum este sa te pupi singur in dos.

| anonim_4396 a răspuns (pentru JackR):

Einstein, postul ala nu iti era adresat tie. Bine, nu e ca aveam pretentii sa te prinzi singur. TI-am vazut mai sus "inteligenta".

| anonim_4396 a răspuns (pentru Lostlyric):

Https://imgur.com/RtRSasM

| RAY explică (pentru JackR):

Sa vezi ce te porceam eu daca erai din Timisoara

| anonim_4396 a răspuns (pentru JackR):

Daca aveai lucruri mai bune de facut, nu mai faceai spam ca ultimul nazist granatical. Dar asa e cand nu ai nimic mai bun de facut cu viata ta decat sa corectezi oamenii pentru o amarata de greseala. Desigur, sa mai faci si pe marele Einstein dupa. Patetic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Https://www.youtube.com/watch?v=0yW7w8F2TVA
Sunt un romantic incurabil in realitate dar ma dau "badboy" aici ca da bine la fete. Clar.

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Doar sa nu le lasi gravide ca pensia alimentara e mare

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Ah, unde e trenuletz ca avea org@sm la ce melodie ai pus.

| RAY explică (pentru CdeMetal):

Wow esti in depresie, te-a lasat iubita?

| CdeMetal a răspuns (pentru RAY):

Nu, dar cred ca ma descrie, nu stiu cum sa explic.

| RAY explică (pentru CdeMetal):

De fel cum esti introvertit sau extrovertit?

| CdeMetal a răspuns (pentru RAY):

Extrovertit as spune.

| RAY explică (pentru Alfred0703):

Ja,über alles in der Welt, 10K =Jüdisch unde andere Müll

| RAY explică (pentru Alfred0703):

Https://www.youtube.com/watch?v=fc-DgRO1SrQ
Erika --- (Marschlied) (Hi-Fi)

| RAY explică (pentru Alfred0703):

Sprechen sie deutsche?

| Alfred0703 a răspuns (pentru RAY):

Ja, ein bisschen.

| RAY explică (pentru Alfred0703):

Sehr gut

| D3I3 a răspuns:

Nimic.
Sunt două de "eu" complet diferite...