| anonim_4396 a întrebat:

Ce poți vizita un weekend în București?
(Am înțeles că în perioada 20 - 22 se va ține Burger Fest), ce poți vizita în apropiere de locația unde se va ține festivalul?
De câți bani ai nevoie, aproximativ pentru o săptămână petrecută în capitală?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Foarte multe poti vizita intr-un weekend, depinde ce vrei sa vezi si ce te intereseaza pe tine, muzee, parcuri, strazi, restaurante, biserici, magazine etc etc.

Locatia unde e Burger Fest e intr-o zona de birouri. Nu prea ai ce vizita. Cel mai aproape (vreo 3 km) e parcul Herastrau cu muzeul satului si eventual Palatul Primaverii ca si puncte mari turistice.

Intrebarea cu banii e complicata. Totul tine de unde stai, unde mananci, ce vizitezi. Ca poti sta la un airbnb cu 30 euro pe noapte sau poti sta la hotel cu 300 euro pe noapte