| anonim_4396 a întrebat:

Ce poti vorbi cu o fata baptista/pocaita? Am cunoscut o fata care e religioasa si pare de treaba, am inteles ca apartine de cult de pocaiti sau asa ceva, oare ele chiar apreciaza cum esti tu cu adevarat nu bani si masina ta? Ce parere aveti despre pocaiti dar despre femeile de la ei? Am inteles ca casatoria e importanta la ei

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Poti vorbi numai daca treci si tu la religia lor baptista, altfel vei fii ignorat ca esti din alta religie si ei nu agreaza aceasta idee.

| CostinAlamariu a răspuns:

"Am inteles ca casatoria e importanta la ei" sub ce piatra te-ai nascut? Casatoria e importanta la toti crestinii fie ortodocși, catolici sau protestanti. O spui de parca ai trait intr-un trib african pana acum si nu intr-o țară creștină.

| 1997onur a răspuns:

Asa cum vorbești cu toate fetele asa poti vorbi si cu o fată batista/pocăită nu vad de ce si unde este problema si de ce ar fi o problema daca o fata este pocăită sau batistă e si ia om la fel ca tine nu-i nicio diferență intre tine si ia.

nu știu ce însemnă batistă probabil emo laughing))

| anonim_4396 explică (pentru 1997onur):

E baptista nu batista straight face

| 1997onur a răspuns (pentru anonim_4396):

Greșeală mea recunos nu am fost atent._.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Subiecte pe teme religioase. De exemplu, puteti conversa despre anumite versete, interpretarea lor s.m.d

Depinde. Am pocaiti in cercul de cunostinte si iti pot spune ca sunt oameni echilibrati, dezinteresati si modesti.
Acum pot fi si unii usor influentabii care la cel mai mic stimul sa se lase corupti si sa cada in pacat.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Hmm, am o poveste, are tata un prieten, care mi-a zis ca mama lui e pocaita, despre el din ce am inteles, era drogat si statea pe strazi in strainatate. Parea om bun, dar din ce am mai inteles, era controlat de mama lui. Avea un pom cu smochine, si ne aducea si noua.
Deci la faza cu "prietena" daca tu esti de alta religie, iar ea este asa pentru parintii ei, este posibil sa fie probleme daca vrei sa ajungi la altceva. Acum depinde si cum te vad ei. Deci eu cred ca ar fi mai bine sa n-o sacai cu religia, s-o lasi pe ea sa-ti spuna.