| MissDelevingne a întrebat:

Ce parere aveti despre pocaiti?
De ce pocaitii se imbraca naspa(mai ales femeile), de ce nu au voie sa se distreze sau alte chestii? Si zeci de copii...chiar 20!

Daca esti pocait, nu te baga!

123 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Este doar o parere de-a ta.Afla ca ma imbrac elegant, cu bun gust dar in limita decentei.Adica nu ma imbrac provocator.

| Esperança a răspuns:

1.Tu deja generalizezi. Tu ori vorbesti din vise ori ai ramas blocata undeva in trecut! Atat eu cat si alti crestini pe care ii cunosc, din religia mea, se imbraca foarte frumos, cu bun gust si decent! Ca sa arati bine nu trebuie neaparat sa umbli cu fundu gol.
2.Nu stiu ce inseamna pentru tine distractie,probabil zbenguieli prin cluburi,bautura,droguri etc. pentru mine asta nu inseamna distractie,ci robie/sclavie a pacatului. Eu una nu ma simt bine in locurile unde tinerii din ziua de azi zic ca se "distreaza" din moment ce l-ai primit pe Hristos in viata ta aceste "distractii" sunt nimicuri pe langa bucuria care ti-o da El! Bucuria de a-l avea pe Hristos in viata ta nu se compara cu nimic de pe lumea aceasta. Aceasta lume iti da doar clipe de fericire,care dureaza putin, pe cand fericirea care ti-o da Dumnezeu dureaza o eternitate! Iar cat despre copii, din cate am vazut si la ortodocsi se interzice folosirea protectiei, deci nu mai spune aberatii.Este problema fiecaruia cum pune problema! Dumnezeu stie situatia fiecaruia si stie cand poti avea copii si cand nu! Eu ma incred in Domnul, El ma ocroteste si ma protejeaza in orice situatie!

PS: Inainte de a mai scrie astfel de aberatii mai cerceteaza lucrurile!

| MissDelevingne explică (pentru Esperança):

1.Am zis ca pocaitii nu trebuie sa intre!
2.Nu m-am referit la haine cu fundul gol, dar la haine elegante. Sa-ti fie rusine ca nu recunosti ca va imbracati de parca au diparut hainele de pe pamant, purtati batic oricand( femeile).
3.Nu am fost in cluburi, nu ma droghez.
4. Ortodocsii sunt liberi, nu li se interzice nu stiu ce protectie de care vorbesti tu.
5.Religia ortodoxa este una dintre cele mai vechi religii din toate timpurile si nu a aparut cum a aparut pocainta, ca ciupercile dupa ploaie!

Intrebari?

| EmaS a răspuns (pentru MissDelevingne):

Nu este site-ul tau, proprietatea ta personala, asa ca nu ai nici un drept sa pui conditii.Si noi nu trebuie sa iti ascultam toate ineptiile tale.Mai ai de lucrat la caracterul si personalitatea ta.Mult!

| EmaS a răspuns (pentru MissDelevingne):

Nu cred ca ai tu o garderoba mai aleasa ca unele din noi! Doar mai decenta.

| Esperança a răspuns (pentru MissDelevingne):

1.Eu nu ascult de oricine, ci doar de Dumnezeu.
2. Fiecare se imbraca cum vrea, nu ai dreptul de a judeca gusturile nimanui! Citeste Biblia sa vezi cum trebuie sa fie tinuta femeii in adunare si apoi fi cu gura mare!
3.Stiu ca sunteti mai liberi tocmai de asta e lumea cum e de atata llibertate,cauta pe site-ul ortodox sa vezi ca si acolo se interzice folosirea anticonceptionalelor, la noi, eu cel putin nu am auzit sa fie vreo regula in care sa se zica ca e pacat sa folosesti contraceptive pentru ca daca Dumnezeu vrea sa ramai gravida nu il impiedica o pastila!
4.Se vede ca esti o ratacita care vorbeste ca asa a fost indoctrinata, tocmai de aceea nici nu stau sa iti explic cum sta treaba cu religiile. Eu caut sa fiu credinciosa nu religioasa!
In Biblie singurul verset care zice despre religie este in Iacov. cred ca nici nu stii unde se gaseste astalaughing da in nfine. Iar acolo zice asa"RELIGIUNEA CURATA SI NEINTINATA inaintea lui Dumnezeu, Tatal nostru este sa cercetam pe orfani si pe vaduve in necazurile lor si sa ne PAZIM NEINTINATI DE LUME! Ca sa stai de vorba cu mine trebuie sa vii cu dovezi Biblice altfel nu ma intereseaza intrebarile si raspunsurile tale!
Tu nici macar nu il cunosti pe Dumnezeu si sari cu gura mare. Da n-am pretentii esti condusa de firea pamanteasca.tu n-ai auzit de dragoste si de iubirea aproapelui CA PE TINE INSUTI! Esti plina de URA si de RAUTATE! Iar astea vin de la diavol!

| Raniia a răspuns (pentru Esperança):

Sa fim responsabili intr-o lume iresponsabila! Domnul sa te binecuvinteze!

| Kitty20 a răspuns (pentru MissDelevingne):

Nu toti pocaiti poarta batic(femeile)!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Esperança):

Sunt de acord cu tine! Gandesti bine!

| anonim_4396 a răspuns (pentru MissDelevingne):

Cea mai veche religie care are la baza credinta in Dumnezeu e cea iudaica nu ortodoxa!

| krazzy a răspuns (pentru Esperança):

Fato, mai mult esti tu ortodoxa ca ea, habar n-are ce e aia ortodoxie

| Esperança a răspuns:

Domnul sa aiba mila de tine!

| XxXBlackVampireXxX a răspuns:

Sunteti singura crestina, pe care am intalnito, care nu injura.happy

| EmaS a răspuns (pentru XxXBlackVampireXxX):

Iti spun sigur ca mai exista multi altii.Chiar si aici pe site.

| XxXBlackVampireXxX a răspuns (pentru EmaS):

Eu n-am mai intalnit.
Ma scuzati ca intreb, sunteti penticostala? am auzit ca da. happy

| sandra2012 a răspuns:

Fiecare merge pe drumul lui pe care si l-a ales. Ei zic ca au parasit Biserica si nu s-au facut rai, ba dimpotriva sunt mai buni decat atunci cand umblau la Biserica. Dar se inseala. Tocmai prin lepadarea de Biserica au facut raul cel mai mare. Faptele lor bune ar fi avut pret daca le-ar fi facut fara lepadarea de Biserica. Sf Scriptura spune: "Este cale care se pare oamenilor dreapta, iar sfarsitul ei duce in fundul iadului".

| anonim_4396 a răspuns (pentru sandra2012):

Pentru ca s-au facut mai buni vor ajunge in fundul iadului? Nimic mai fals!

| Wehrmacht a răspuns:

Dar ei de ce sa nu se bage? Nu au voie sa se "apere"? Trebuie sa fie niste sclavi care accepta tot ce se spune despre ei?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Wehrmacht):

Daca adevarul e mai puternic decat minciuna atunci trebuie luptat cu adevarul ca sa ucidem minciuna!

| CandyTetris a răspuns:

So, first of all.Am fost crescuta intre pocaiti si chiar daca azi nu mai respect o anumita religie voi avea mereu un respect deosebit pentru pocaiti.E JENANT felul in care poti sa judeci atat de usor un intreg grup de oameni(pe care apropo, l-ai definit gresit).
Second of all, nu pot sa te judec pentru greseala facuta pentru ca e destul de comuna, insa de-acum vei stiihappy. Ce descrii tu aici(si multi in comentarii) se cheama penticostali. A fi pocait nu e o religie la fel cum a fi crestin nu e o religie. Pocaiti sunt de foarte multe feluri si in general singura deosebire fata de ortodoxi e ca ei nu au la fel de multe ritualuri, citesc mai mult, nu se inchina la oase sau icoane si se marturisesc in fata lui Dumnezeu, nu in fata unui popa.
Pocaitii nu se imbraca diferit, nu au mai multi sau mai putin copii si au voie sa se distreze.Intradevar nu au voie sa danseze prea senzual in public si se imbete, dar cred ca majoritatea oamenilor de bun simt sunt de acord cand spun ca nu astea sunt adevaratele distractii ale vietii.Hope I helped.happy

| IMC90 a răspuns:

Scuza-ma ca-ti zic dar si-au facut-o cu mana lor. Absolut nimeni nu ii obliga.

| Alex a răspuns:

Ai vizitat Statele Unite ale Americii, Canada, Australia, Noua Zeelanda, Regatul Unit al Marii Britanii si al Irlandei de Nord, Elvetia, Olanda, Germania, Finlanda, Suedia, Norvegia, Danemarca, Islanda, Biserica Neagra din Brasov? Ce parere ai despre iudaism si islam?

| MissDelevingne explică (pentru Alex):

Dapai si musulmanii sunt mai emancipati, mai!

| Alex a răspuns (pentru MissDelevingne):

Ce tari ai vizitat? Musulmanii considera ca Biblia e o carte corupta de evrei si crestini. Stiai?

| anonim_4396 a răspuns (pentru MissDelevingne):

Daca ai fi musulmanca nu ai mai gandi asa! Te-ar omori daca nu stiai!

| AlexCrb a răspuns:

Asa spune religia lor. Cum tu ti post, ei renunta la niste chestii (alcool, tutun, etc.). Dar diferenta e ca ei sunt foarte muncitori si corecti. (Cunosc foarte multi)

| anonim_4396 a răspuns (pentru AlexCrb):

Aici ai dreptate! Daca toti romanii ar fi ca ei tara asta ar fi mai ceva ca Germania sau Austria!

| Beniamin00 a răspuns (pentru AlexCrb):

Vorbesti foarte adevarat caci Biblia spune sa nu consumam bauturi ametitoare

IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Servus miss!
Nu sunt pocaită, am prieteni care-s Martorii lui Iehova- habar nu am dacă au vreo legătură cu pocăiţii. Oamenii sun ok, iar dacă unii sunt mai ciudaţi e opţiunea lor.
Atâta timp cât îţi văd de treabă nu am de ce să-i judec doar pentru că unii se îmbracă naşpa sau toarnă plozi cu nemiluita şi nu au după ce bea apă.
O zi cu zâmbet să ai!

| MissDelevingne explică (pentru IMPERIA):

laughing) dapai era normal sa i aperi dar ai pus si niste cuvinte misto! ne auzim pe privat! te pup

| MissDelevingne explică:

Lol

| MissDelevingne explică:

Apai ce biserica au...ioi Domne ...parca se duc acasa la cineva, nu la biserica

| anonim_4396 a răspuns (pentru MissDelevingne):

Chiar ca.

| OnTheTop a răspuns (pentru MissDelevingne):

Ai dreptate perfecta!

| OnTheTop a răspuns (pentru MissDelevingne):

Buna tuturor big grin, si eu traiesc printre pocaiti. Dar eu nu sunt pocait, Doamne fereste! Sunt Ortodox. In cele ce vor urma, NU VREAU SA GENERALIZEZ! Este parerea mea: In comuna unde locuiesc eu exista oh doamne, nici nu le pot enumera cate „religii" din astea. Baptisti, Penticostali, Iehovistii si mai sunt da nu le stiu pe toate. Nu ca as avea ceva impotriva lor, mai mult, ma bucur ca se apropie de Dumnezeu si cred in El. Dar poate putin prea exagerat. Nu sunt de acord cu aceste religii neo-protestante deoarece: 1) Au fost create acum extrem de putin timp, si din aceasta cauza nu pot in niciun fel sa cred il ele. 2) Au modificat Biblia, si toate cate au vrut ei. 3) "Martorii lui Iehova" pe astia chiar nu-i suport. Incep sa umble din casa in casa ca sa citeasca Biblia. Nu va suparati dar daca eu doresc sa citesc Biblia, o fac, nu trebuie sa-mi vina cineva in casa ca sa o faca mie, mai ales intr-o religie din asta prapadita. 4) Treaba cu exageratul este pe cat se poate foarte serioasa. Umbla la adunare, nu am nimic impotriva. Dar sunt atat de obsedati de a nu inghiti un strop de alcool, aici vorbesc de penticostali, cuminecatura o beau cu suc. Doar sa va inchipuiti ce prostii au inventat. 5) Ma deranjeaza enorm de mult ca unele religii neo-protestante in special Iehovistii, nu sarbatoresc Craciunul si Pastele. Si incearca pe cat posibil ca in aceste sarbatori sa munceasca cat mai mult. Ceva si mai incredibil, le spun copiilor de inexistenta lui Mos Craciun ----> si ce se intampla? O copilarie distrusa din cauza unor obsedati psihic. 6) Au transformat muzica bisericeasca in muzica disco pe care o pun la boxe ca sa auda toata lumea prostiile lor. Cam atat am avut de spus, stiu putin cam mult. Sa nu credeti ca sunt un om necredincios, incerc sa fiu pe cat posibil de credincios, ma duc la biserica cat se poate de des, si cred in Dumnezeu. Oricum eu imi apar credinta Ortodoxa, si in vecii vecilor nu o sa ma incred in aceste religii pocaite. La revedere happy

| MissDelevingne explică:

Si va dati seama ca fac 100 de copii ca sa aiba urmasi.lol laughing

| NascutSaFiuTrist a răspuns (pentru MissDelevingne):

Fac 100 de copii pentru ca la ei este interzis avortul si dupa parerea mea fiind crestin ortodox sa faci avort este un pacat.

| EmaS a răspuns (pentru NascutSaFiuTrist):

Avortul este un pacat pentru toata lumea, nu numai la noi. Legile lui Dumnezeu sunt valabile pentru toti.Fiecare va da socoteala inaintea lui Dumnezeu pentru faptele sale.

| MissDelevingne explică:

Si ce? Sunt libera sa pun ce fel de intrebari vreau! Daca am chef sa aflu,de ce nu?

Si sa nu-ti mai zic ac religia ortodoxa este una dintre cele mai vechi religi ale lumii, daca nu cea mai veche! Nu a aparut ca pocainta asta, asa ca ciupercile dupa ploaie! Am mai zis-o si am s-o mai repet daca trebuie.

| EmaS a răspuns (pentru MissDelevingne):

Esti libera sa pui orice intrebari vrei, dar nu ai dreptul sa imparti userii in doua categorii dupa criteriile puse de tine.Nimic nu iti da dreptul sa faci discriminare. Avem aceleasi drepturi d.p.d.v. legal indiferent de nationalitate culoare religioasa, sex.

| anonim_4396 a răspuns (pentru MissDelevingne):

Prima religie care avea pe Dumnezeu la baza a fost cea iudaica nu ortodoxa! Ortodocsii au aparut mult dupa Hristos!

| MissDelevingne explică:

Si uitati ce spune doamna EmaS despre pocainta!

Citez:

"Pocainta este porunca Domnului Isus.Pocainta este calea catre rai. Pocainta este schimbarea mintii,gandirii,atitudinii,a vorbirii.Tu esti un om nou, transformat intr-un copil de Dumnezeu. Cele vechi s-au dus, iata ca toate s-au facut noi.Prin pocainta iti schimbi destinul, stii locul unde iti vei petrece eternitatea!"
" http://www.youtube.com/watch?v=NLxX2oLQi4c "

Imi vine sa imi pun mainile in cap si sa spun: "Vaaai! Doamnezeule nu mai lasa aceasta religie pe pemant!

| anonim_4396 a răspuns (pentru MissDelevingne):

Da crezi ca Dumnezeu gandeste ca tine? El este Sfant!

| MissDelevingne explică:

Bun! Eu va multumesc tuturor care nu au aparat pocainta si u aceasta spun sa incheiem sedinta.
Va multumesc! Si va iubesc(untr-un sens de respect)

>big grin

| EmaS a răspuns (pentru MissDelevingne):

Iti pui mainile in cap pentru ca ai inversat ordinea valorilor.Nu traiesti dupa standardele lui Dumnezeu.Pentru tine pacatul este la loc de cinste, nu principiile etice si morale.Nu te obliga nimeni sa te pocaiesti dar nu ai nici un drept sa judeci pe cei care doresc sa traiasca frumos dupa principiile lui Dumnezeu.Mai educa-te.

Cat despre religie, mai intai citeste si studiaza Biblia si istoria religiilor si dupa aceea mai discutam! Ordodocsii au aparut in anul 200.

| anonim_4396 a răspuns (pentru EmaS):

Surioara draga, nu va mai bateti capul cu ea. Nu are rost sa se discute cu un om care nici nu stie cum arata o Biblie! Care e condusa de URA si RAUTATE! Sa dea Domnul sa intre intr-o Biserica vie unde Dumnezeu lucreaza sa o vad ce mai zice atunci happy Si daca e din Bucuresti ii recomand sa mearga in Betel Duminica sau cel mai bine Luni seara de la 17 la 20 ca e seara numai de rugaciune, unde se fac vindecari si alte lucrari ale lui Dumnezeu. sa vada ea acolo pocaiti adevarati! MissLopez@ Sa iti fie rusine tie ca vorbesti asa cu persoane care ar putea fi parintii tai! Asta denota ce educata esti!

| MortemAeternum a răspuns (pentru MissDelevingne):

Eu sunt ateu, dar imi dau seama ca tu esti ipocrita, nu crestina.Voi ar trebui sa fiti exterminati toti acesti pretinsi crestini.Eu sigur v-as omori cu satisfactie si frenezie.

| OnTheTop a răspuns (pentru EmaS):

Scuze EmaS, dar religia ta cand a aparut? Cand un doctor, sau vreun bolnav psihic si-a dat seama ca poate sa ii prosteasca pe oamenii naivi.

| MissDelevingne explică:

Bun! Deci! Conform regulamentului TPU cand un user nu se poate decide asupra cui sa ffie promovat cu funda,este desemnat fiind castigator datorita numarului de voturi: folositor, inteligent, amuzant.

Deci You win! Lumea te-a votat! Bravo!

(Pentru ca eu nu ma puteam decide asupra alegerii castigatorilor).

TPU a facut o treaba buna!

| MissDelevingne explică:

Asa te vreau! love struck

| MissDelevingne explică:

Pai...de unde sa stiu eu...ai dat un raspuns bun si de aceea am spus ca "Asa te vreau :X"

| MissDelevingne explică:

Ma lasi?

| game1992 a răspuns:

Mai desteapto,scrie in biblie tinuta sa fie decenta,si scrie capul femei sa fie acoperit din pricina ingerilor, baieti nau voie sa aiba par lung, cercei lanturi inele nau voie citeste biblia si nu te stresa ca oarba sa gasesti raspunsuri dupa cum te duce capu.deci pentru desteptu ala, scrie veti da socoteala pentru orice lucru care nu v-a fost de folos chiar si orice vorba, deci nu fi tu retardat traiesteti viata din plin dar nu cred ca merita sa arzi o vesnicie pentru ca te-ai distrat non stop 50 de ani. daca tu azi mori si ajungi in iad crezi ca o sa te mai gandesti la femei distracti etc,sau o sa strigi ca disperatu doamne ajuta-ma scoatema de aici, dar degeaba ca nu te aude nimeni, poate iti si trage satana cateva cand te aude ca strigi la dumnezeu.simti tu ceva placere din trecut, adica te-ai distrat ieri sau acu 10 ani mai simti ceva in momentu asta eu nu cred de aia este iadu si raiul vesnic sa simti tot timpu fara oprire

| anonim_4396 a răspuns (pentru game1992):

Sunt de aceeasi parere! Cei carora le place destrabalarea suporta consecintele!

| Anestezia a răspuns:

Nu știu, pur și simplu asta e religia lor,și cred că trebuie respectată.
Nu se îmbracă "nașpa" doar decent.

| missoriginal a răspuns:

Ce ma enerveaza pe mine pocaitii care zic ca doar ei ajung in rai si noi(ortodocsii)in iad
E o aberatie totala
Toti se dau mari sfinti
Daaaaaaaaaaaaaaaaa
Am in clasa niste,,sfinti'' si cand ii mai auzi ca citesc biblia si nu mai stiu ce vrajeli sau care spun ca noi ne inchinam la lemn(icoane)
si mai am si niste pocaite in clasa care umbla cu colanti, decolteuri, rimeluri si tot ce inseamna nepocainta.
Plus ca le mai auzi si cu manele...

| MissDelevingne explică (pentru missoriginal):

Maaama! Da, e rau ca pe noi ortoodocsii ne considera asa! Dar tocmai ei sunt aia ciudatii!

Si stiu... exista pocaite si pocaiti care nu par sa fie asa...e naspa treaba cu ei!

| OnTheTop a răspuns (pentru missoriginal):

Pai da muzica lor este muzica disco nu una bisericeasca. Si incearca sa ii atraga pe oameni in religia lor. Oh Doamne, cum ii mai suporti?

| BlueBird05 a răspuns:

Pentru ca asa e religia. Si fara internet, tv, etc, e mai mult la Martorii Lui Iehova. Deci daca esti pocait nu inseamna ca nu ai viata. Ba ai, doar ca mai decenta si echilibrata. Incearca sa te mai gandesti, pentru ca nu sunt asa cum crezi tu!happy

| Lanaa a răspuns:

Pentru ca religia le intezice. adica biserica de la bai, destul de multi, si ei in schimb n`au voie sa se diistreze sau sa se imbrace calumea.
Majoritatea sunt pocaiti pentru ca primesc bani.

| MissDelevingne explică (pentru Lanaa):

Asta asa e! li se da bani! sad

| anonim_4396 a răspuns (pentru MissDelevingne):

Stai tu linistita ca toti pocaitii ca EmaS si altii stiu doar sa arate cu degetu

| anonim_4396 a răspuns (pentru Lanaa):

Ce intelegi prin "ca lumea" ca un golan sau ca o curva?
Si de unde primesc bani?

| Lanaa a răspuns (pentru anonim_4396):

Adica nu au voie sa poarte anumite culori, etc. si bani primesc de la biserica.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Lanaa):

Aia nu mai este Biserica daca le da bani membrilor ca sa vina la biserica! Este o afacere! Eu inteleg ca le da bani celor nevoiasi care nu se pot intretine! Dar celor care pot munci si totusi au venit destul de ridicat pentru ce sa le mai dea bani?

| ßєtyPєтяσηєℓα a răspuns:

ei se distreaza si se inteleg mult mai bine decat restul, nu se injura de ajuta la ger(uni in general)dar nu au tv sau pc sau nu stiu ce pentru ca e pacat dar sunt chiar oamnei de treaba si nu mi se pare ca se imbraca naspa ci decent.Si in plus mai bine mi-as dori un prieten pocait decat ceilalti nesimtiti...ps stiati ca nici un om din nici o religie nu ar trebui sa mearga la discoteca sa se imbrace ca nistre.pitipoance.sa injure si stiti voi...dar daca cunosti unul ca ei nu e asa deloc.stiu uni sunt chiar nesimtiti dar acestia sunt doar aprox 25% ca acestia

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum drecu, om in 2012 sa traiesti dupa asa criterii:fara tv, net -entertainment- in general frate eu asa ceva nu am mai pomenit...
Whatever e o parere personala.

| MissDelevingne explică (pentru anonim_4396):

Ai dreptate! numai pocait sa nu fii! asta inseamna sa nu gusti din viata! big grin

| Kitty20 a răspuns (pentru MissDelevingne):

Eu stiu ca au voie cu televizor net...

| MissDelevingne explică (pentru Kitty20):

Macar atat...

| AlexCrb a răspuns (pentru anonim_4396):

Da' nu traiesc fara tv, net sau distractie. laughing Cunosc pocaiti care se duc in cluburi, lucreaza pe internet, se imbraca decent.

| anonim_4396 a răspuns (pentru MissDelevingne):

Pai ma fata is si eu crestin ce mama naibii da `asta nu inseamna ca gata imi inchid ochii la toate din jur si-m`dedic viata pentru biserica ce doar nu am tampithee hee

| anonim_4396 a răspuns (pentru AlexCrb):

Da.sti care e treaba cu acei pocaiti? Ca sunt si mai nebuni decat pocaitii normalihee heede ce? pai frate in primul`rand isi incalca toate principiile asta estraight facemersu`in cluburi spune tot oh go on

| EmaS a răspuns (pentru anonim_4396):

Ia uite surpriza este ca le avem pe toate. Daca stim sa le folosim in mod constructiv!

| anonim_4396 a răspuns (pentru EmaS):

Uitati doamna,va respect pentru ca sunteti de o varsta cu mama si nu o sa ma mai insir cu d-voasta la povesti pe domeniul religiei bine?
Asa ca sa fim toti impacati : ateii,penticostalii,crestin-ortodocsii, catolici, POCAITII daca tot era vorba de asta.
Va doresc o seara placuta happy

| EmaS a răspuns (pentru anonim_4396):

Draga dar nu eu sunt cea care face diferenta.Eu va iubesc si ma rog pentru voi.Dar ea nu a procedat corect si cinstit.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce crezi ca internetul si televiziunea sunt lucruri extraordinar de bune? Din punct de veder stintiific sunt nocive pentru sanatatea fizica cat si cea psihica! Deci ferice de cei care petrec cat mai putin timp in fata lor sau chiar deloc; sunt mai sanatosi!

| anonim_4396 a răspuns (pentru MissDelevingne):

Care viata? Cea de animal? Eu ii vad ca pe niste oameni integri!

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Mai ai un pic! Crestinul este un om integru nu un prefacut!

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Da ai dreptate happy
Nu pot sa te contrazic.

| Ridsy a răspuns (pentru MissDelevingne):

Dar ce inseamna pentru tine a gusta din viata? A te intinde cu toti peste tot sau ce?!

| Dora_Oana_1992 a răspuns (pentru MissDelevingne):

Eu nu cred ca e asa traiesc recent si stim sa traim viata ca voi dar nu asa ca daca ne da cineva mana o luam pe toata ca vo de exemplu! fara suparare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fi serioasa tu crezi ca pocaitele nu sunt cwrve unele? sunt si alea in propotie mare doar dupa banii, aparentele insala sunt infometati dupa banii, nu au voie da le vezi cu ipod, cei mai mari ipocriti sunt cei care nu se dau nu stai? eu sunt ipocrit, mincinos dar recunosc de ce sa mint sinceritatea nu e buna cateodata

| EmaS a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai asa vorbesti tu despre mama ta? Am inteles ca si ea este pocaita!

| anonim_4396 a răspuns (pentru EmaS):

Ce am zis rau?

| anonim_4396 a răspuns (pentru EmaS):

Am fost si eu la biserica anul trecut un evengalist spunea ca majoritatea sunt niste falsi si ipocriti nu vad ce am scris rau am citat ce a spus acea persoana

| EmaS a răspuns (pentru anonim_4396):

Din moment ce ai preluat si tu, inseamna ca esti de acord cu el.Eu nu cred ca un evanghelist vorbeste asa despre pocaiti.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca sunt destrabalate atunci nu mai sunt pocaite! Pocait inseamna intors, reabilitat, schimbat!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Habar nu ai ce e cu tine, si barfesti pe altii? ia uita-te in oglinda si spune ce vezi?

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Vede destrabalarea ca si o calitate!