| FreddieM a întrebat:

Ce preferati sa conduceti masina cu cutie manuala sau automata?

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

La cum e traficul in zilele noastre, la cat de performante si fiabile sunt automatele nu mai au niciun rost cutiile manuale.

| Superior a răspuns:

Cutie manuala.
Cand aud de automata ma gandesc la :
-plictiseala;
-costuri suplimentare mari de intretinere;
-fiabilitate dubioasa;
-comportament ciudat al masinii;

| suntserios a răspuns (pentru Superior):

Automata.
Cand aud ca cineva prefera manuala ma gandesc la:

-nu a condus niciodata automata.

| CIaudiu a răspuns:

Automata

| ForeverAlone97 a răspuns:

Automata. Sunt numai avantaje. Ai o mana si un picior liber, poti fi mai atent, nu-ti moare motorul. Si cand a aparut servodirectia si abs-ul au avut unii ceva de comentat. Tot acei comentatori in zilele noastre stramba din nas la o masina fara servo. Tehnologia evolueaza si trebuie sa ne adaptam.