| aDEeLAa a întrebat:

Ce reclama vi se pare nereusita? De ce nu va place? ce cred altii despre ea?

3 răspunsuri:
| AlexanderAdrian a răspuns:

Reclama la parodontax, in care se scuipa intr-o chiuveta, cu sange deci vizual si sonor. Cea mai infecta reclama pe care am vazut-o. Maica-mea ii injura de fiecare data cand o vede. I-am si sunat, culmea in perioada urmatoare au dat-o foarte putin, de vreo luna au inceput din nou. Daca asa cred unii ca se face o reclama, mi-e mila de ei.

| AlexanderAdrian a răspuns:

Pe locul doi ar fi reclamele la berile de slaba calitate, pe care evident si le permit toti burtosii si ghiolbanii. Se pare ca si celor de la publicitate li s-a parut corespunzator sa faca pentru aceste beri spoturi ...tot cu ghiolbani - burtosi grataristi si cheliosi. Logic, doamne fereste fiecare om isi mai pierde parul, se mai ingrasa, depinde si cum il portretizezi in reclama cu pricina. Si e clar ca au fost intentionat portretizati ca niste ghiolbani. La alte beri mai de doamne-ajuta ca stella artois n-o sa vezi asemenea ...chestii.

Ma rog daca m-apuc sa critic reclame cred c-o tin pana dimineata.

Scarbosenie maxima si penibilism imi inspira si panaramele alea de reclame la absorbante in care s-au gandit unii sa cante "sa pozam dar azi nu pot..." samd. Doamne fereste...

| OoBunnyoO a răspuns:

Mie unele reclame care mi se pare nereusite sunt cele foarte emotionante dar care nu au nicio legatura cu produsul, cum era mai de mult cea de la Cosmote, cred cu tatal, fiul si fluturele. Foarte emotionanta, dar nu te trimitea cu gandul la Cosmote ori la un serviciu telefonic. Mai sunt cateva de genul asta tot la serviciile de telefonie mobila. Si mai sunt cateva de genul asta care promoveaza alte produse, fac apel la emotiile umane, dar nu promoveaza produsul pe care ar trebui sa il promoveze.