| Jemeicanu7777 a întrebat:

Ce romani s-au mutat in Caraibe sa lucreze pana acum?
As dori sa iau legatura cu unii dintre ei pentru ca si eu vreau sa lucrez in Caraibe si vreau niste sfaturi.
Funda!

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pai, trage o fuga pana in Caraibe si cauta-i!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Si sigur pe TPU ii gasesti.

| Furnicuta000 a răspuns:

Cei care lucreaza in Caraibe (putini de altfel) nu au pornit cu "ce loc misto Caraibe asta, il aleg sa merg acolo sa muncesc". Nu. Au avut diverse oportunitati, familie, prieteni, cunostinte care i-au luat acolo. Desigur ca poti merge si sa cauti in stanga si in dreapta job dar e mai complicat. Aici ai sanse de 0, 0000001% sa gasesti un roman din Caraibe. Singura ta sansa e sa vezi daca exista vreun grup pe Facebook cum sunt alea "romani in Anglia". Poate gasesti si cu romani in Caraibe.

| Jemeicanu7777 explică:

Pai da, am incercat sa caut grupuri d-astea(nu numai pe Facebook), dar nu am gasif. De aceea am venit aici, pe TPU, ca sa ma ajutati voi