| Andre a întrebat:

Ce rugaciune as putea zice ca sa iau 10 in teza? :-s

Răspuns Câştigător
| giuly a răspuns:

Profesorul nostru care eşti la catedră,
Sfinţească'se pixul tau,
Umflă'se nota mea,
Precum în Cer, aşa şi'n catalog
Şi nu ne duce pe noi la repetentaţă,
În numele cifrei, al cărţii şi al gumei de şters,
Amin!

15 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Tatal nostru.

| Parintele a răspuns:

Pune mana pe carte, dar nu aia de rugaciuni! Pune mana si invata! ca sa iei 10 in teza!

| BlackVeil a răspuns:

Mama,cand eram eleva stateam noptile si-mi toceam creierii ca sa iau 10 in teza, si tu vrei rugaciuni pentru asta? raised eyebrows

| diana_6879 a răspuns:

Nu te rogi numai cand ai nevoie ci tot timpul daca te vei ruga toata viata ta din carti de rugaciuni si daca esti fata roaga-te cu ceva pe cap (un prosop, batic, esarfa etc) pentru ca rugaciunea sa fie ascultata iar daca esti baiat stai tot timpul cu capul descoperit. DUMNEZEU te va ajuta daca tu te rogi din inima. bafta

| happycolour a răspuns:

Credinta e mai mult decat sa te rogi pentru un 10 in teza. Credinta inseamna sa fii bun, sa inveti si apoi toate vin de la sine. Daca tu te straduiesti si inveti, normal ca o sa iei zece. Crezi ca daca zici Tatal Nostru doar cu gandul la 10 in teza o sa se intample asta? Dumnezeu nu este un joc de-ala la care apesi play si ai castigat!

| YuliaNhO a răspuns:

Toate pe care le sti

| YESname a răspuns:

Doamne.doamne.ce rastate, tatal nostru, inger ingerasul meu

| Silly a răspuns:

Poti sa zici ce rugaciuni vrei ca daca nu-ti inveti, n-ai cum sa iei 10
dar poti zice TATAL NOSTRU daca crezi ca rugaciunea iti va da cu siguranta un 10 TATAL NOSTRU

| BlackAngel a răspuns:

Rugaciune? nu prea cred atata timp cat nu inveti nu ai nici o sansa poti sa spui si cea mai mare rugaciune degeabahappy Stii vorba aia...Munca-Rasplata Fara Munca-Fara Rasplata Deci... apucate de invatat ca sa poti sa iei 10 in teza BAFTA!

| Ali28 a răspuns:

Dumnezeu ii ajuta pe cei care se ajuta singuri.Cred ca Dumnezeu ar aprecia totusi sa inveti sa te poate ajuta sa te concentrezi mai degraba.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai casa iei 10 in teza nu ai nevoie numai de o rugaciune, trebuie sa si inveti. Eu cred ca orice rugaciune este buna.

| dicualex a răspuns:

rolling on the floor O da, NU SUNT Ateu, dar faza asta mi se pare dea'dreptu stupida! INVATA Ca sa iei 10.

| Lannister a răspuns:

Doamne, trebuie sa invat laughing

| antoniagirlmeibidusasezero a răspuns:

Zi un psalm sau crezu

| Diana_Rogojina_1998 a răspuns:

Eu zic sa pui mana sa inveti! Iei 10 doar daca inveti logic...si nu pederost.Bafta!