| anonim_4396 a întrebat:

Ce rugaciune sa spun sa iau 10 in teza?

Răspuns Câştigător
| Cristina17_1223 a răspuns:

Nu exista asa ceva. Nu conteaza ce rugaciune folosesti, daca nu inveti nu ti va folosi la nimic. Important este ca inainte de teza sa inchizi ochii si sa Il rogi pe Domnul sa-ti lumineze mintea si sa fie alaturi de tine pe tot parcursul tezei, pentru ca tu sa poti da tot ce stii si sa rezolvi corectwinking [normal, ca asta presupune si un studiu individual acasa asupra obiectului cu pricinahee hee ]. Dupa teza, trebuie sa ai incredere ca totul va fi bine si EL te- a auzit si ajutat! si restul vine de la sine. Eu cam asa fac si mereu s a terminat cu bine. Poti sa incerci si tuwinking si sa-mi zici ce nota ai luat laughing sper ca te am ajutat :d te am pupat si multa bafta la teza :*:*:* fundita?batting eyelashes

39 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Asta trebuia pusa la t/a laughing

Raul9004
| Raul9004 a răspuns:

Ştii, este o vorbă drăguţă: Dumnezeu îţi dă, dar nu-ţi bagă în straiţă. Aşa că dacă vrei să iei 10 în teză pune mâna pe carte şi învaţăhappy

| DakotaRoyse a răspuns:

rolling on the floor
10 în teză iei dacă înveţi. E ok dacă te rogi, da' nici sfinţii şi nici Cristos nu o să scrie de 10 în locul tău la teză.

| ZEU93 a răspuns:

Poate te apuci sa inveti in loc sa spui rugaciuni

| dydy1 a răspuns:

La profesoara

| dydy1 a răspuns:

Sa spui.

| Monicaツ a răspuns:

Si eu as vrea sa stiu...big grin

| catalineusx a răspuns:

Nu exista o rugaciune pentru a lua 10 la teza daca nu stii nimic.Cel mai bine e sa te apuci din timp sa repeti si sa te pregatesti pentru a nu ramane in urma cu materia.Este o minciuna aceasta ''rugaciune''. Sper ca te-am ajutat

| lunarwolf a răspuns:

Mai bine te-ai pune pe invatat.
Spune Tatal nostru,Crezul si roaga-te cu cuvintele tale.
Ar fi bine sa repeti seara,inainte sa te culci,de cateva ori. Asta pentru ca in timp ce tu dormi,subconstientul repeta tot ce ai citit.
Profa mea de engleza se ocupa cu chestii ciudate, telechinezii, blah blah...si ne-a sfatuit ca,dupa ce terminam teza, testul, facem cu degetul un 10 mare,pe toata foaia.
Nu stiu daca ajuta, dar noi o facem si avem note bune. thinking

Succes la teza, la invatat si sper ca te-am ajutat. happy

| andrei95 a răspuns:

Pai nu sa iei 10 in teza ci sa te ajute dar eu tot timpu inainte cu o zi citeam "Paraclisul Maicii Domnului"

Răspuns utilizator avertizat
| aniriiiiii a răspuns:

Sfanta Inima a lui Isus Hristos ajuta-ma grabnic,nu ma
lasa, caci eu te slavii incunostiind pe toata lumea de minunea
ce ai facut cu mine.
Iti sarut picioarele Tale sfinte sangerande, spal cu
lacrimile mele toate ranile primite si astept cu credinta in
suflet ca in aceasta rugaciune de 25 de zile sa iti apleci
ochii milostivi si asupra mea. Amin

dar cel mai imp e sa crezi in ceea ce spui :* te poti ruga pur si simplu pentru a lua nota mare in teza

| iuddavali a răspuns:

Rugaciunea are mare putere. Sa nu o dispretuim. Dar sa nu uitam si ca Dumnezeu iti da dar nu iti baga in sac. Mai intai invata si dupa aia roaga-te sa iti aduca aminte tot ce ai invatat.

http://stirist.com te ajuta la nevoie

| bebetho a răspuns:

Poti sa spui toate rugaciunile si sa citesti din biblie si coran ca daca nu ai invatat tot n-o sa fi premiat cu un zece.Ti-as recomanda sa spui rugaciunea "Invat si iau 10".

| valThina a răspuns:

laughing) nu exista rugaciune sa iei 10 ci doar sa inveti happy
dumnezeu iti da dar nu iti baga si in sac happy

| Any_2336 a răspuns:

happy este o rugaciune, o carticica care se numeste ajutor pentru luminarea mintii si ajutor la invatatura. Dar daca nu o ai la indemana poti sa spui orice rugaciune pe care o sti, dupa care Ii poti spune Lui Dumnezeu cererea ta : ajutor la teza, luminarea mintii, etc. Dumnezeu primeste orice rugaciuna atata timp cat este spusa cu puritate, statornicie si credinta. Bafta la teza kiss Funda? big grin

| forever4you a răspuns:

Pentru a lua 10 in teza nu exista rugaciunuiwinking

Invata ca sa iei 10happy

| madyxo a răspuns:

Sa invetilaughing. teza la ce?

| ileana_5795 a răspuns:

Orice rugaciune ai zice. roaga-te pentru un coleg care stie, sa te ajute si pe tine.

| Barmaleus a răspuns:

Lasa-l pe Dumnezeu sa se concentreze la cei care cer un 5 big grin

| andrei88u a răspuns:

Sa inveti bine. si nu te baza pe rugaciuni daca n ai citit nimic pentru ca n au nici un efectwinking

| Daniella a răspuns:

Poti sa inveti sa iei 10 la teza. Daca spui rugaciuni, asta nu te face mai destept sau iti da raspunsurile.Si este imposibil sa iei 10 daca tu tot semestrul ai stat degeaba iar acum vrei sa excelezi.

| mihaella00elena a răspuns:

Doamne Iisuse Hristoase, Fiul şi Cuvântul lui Dumnezeu; ascultă cererea robului Tău... dă-i crier luminat, minte ageră, judecată grabnică, dreaptă, adevărată şi luminată, ca să poată răspunde cu duh de convingere, drept şi înţelegător la întrebările puse de profesorii lui, şi să reuşească cu bine în toate după voia Ta şi binele lor; ca Bine să Te Cuvântăm, în veci: Amin.
tongue

Răspuns utilizator avertizat
| Coriine a răspuns:

Sfanta toceala! laughing))

| kidDiana a răspuns:

Haioasa intrebare laughing pai nu rugaciunea este sa inveti! Si daca vrei sa spui si o rugaciune alege tu nu conteaza!happyBafta la teza!

| Cocoa a răspuns:

Sfanta Invatarehappy

| Satana a răspuns:

Satan,maestrul meu.
Iei zece daca inveti,dobitocule, nu daca te rogi.
Gah, romani idioti.