| anonim_4396 a întrebat:

Ce scrie in biblie despre sfarsitul lumii?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Scrie asa:
"Şi noapte nu va mai fi; şi nu au trebuinţă de lumina lămpii sau de lumina soarelui, pentru că Domnul Dumnezeu le va fi lor lumină şi vor împărăţi în vecii vecilor".

9 răspunsuri:
| selef a răspuns:

Nu ai Bibila sau nu poti sa citesti?

| naya a răspuns:

Ca vine.

| Ferenin a răspuns:

Ia si citeste apocalipsa.este la sfarsitul bibliei.si roaga-te la Dumnezeu sa-ti deschida mintea sa poti pricepe profetia sau profetiile din apocalipsa.

| cartofiorrrrrrrrrrrrr a răspuns:

Daca esti asa de curios de ce nu citesti biblia?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da...sa stai linistita si sa nu va fie frica de moarte...ca nu va fi nimic traiti-va viata dumnezeu nu va distruge niciodata ceea ce a creat

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

La a doua venire a domnului iisus hristos atunci va veni sfirsitul lumii asa ca sa ne rugam la bunul dumnezeu sa ne ierte de pacate amin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Matinca, sfirsitul lumei se apropie.In anul 2012 aproximativ.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

da voi stiti ceva din biblie? sau se aseamana cu coranul?

| MihaelaBuciuta a răspuns:

Un rezumat al cuvintelor rostite de Iisus în Matei 24 arată că sfârşitul lumii va include următoarele aspecte:

Războaie şi veşti de războaie
O naţiune se va ridica împotriva altei naţiuni şi o împărăţie împotriva altei împărăţii
Foamete şi cutremure
Profeţi falşi, care vin în Numele lui Iisus
Mulţi oameni vor fi înşelaţi de profeţii falşi
Profeţii falşi vor face semne şi minuni
Adevăraţii creştini vor fi persecutaţi
Dragostea oamenilor pentru Dumnezeu va descreşte
Evanghelia va fi predicată în întreaga lume
„Urâciunea pustiirii" (un lider mondial, care se va da drept Dumnezeu)
Mari nenorociri
Modificări ale soarelui, lunii, stelelor
Adevăraţii urmaşi ai lui Iisus vor fi adunaţi în jurul Lui
Întoarcerea lui Iisus
Iisus îi judecă pe oameni pe pământ