| VisătoareaDePeLună a întrebat:

Ce se afla in spatele acelei usi de Dupa Ziduri din Brasov, plina cu graffiti? https://imgur.com/a/K7JJdTJ

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se numeste Cinematograful Popular. In ultimii ani s-a tot pictat usa lui pentru ca in zona aceea se organizeaza Amural, un festival de arta vizuala, dar acum au scos grafitti-ul pentru ca vor sa restaureze cladirea, caci are o istorie si e pacat sa se piarda in paragina (poti citi pe net). Anul viitor vor deschide un centru multicultural acolo. Deocamdata e doar ruina dupa usa aceea.