| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre cazul tanarului de 17ani din Sua care a impuscat 3 oameni dintre care 2 mortal. Era in legitima aparare?
https://www.digi24.ro/......ua-1735099

10 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Macar are o arma sa isi apere boaşele a procedat cum i s-a parut de cuviință

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

S-a văzut destul de clar pe înregistrări că a fost legitimă apărare, părerile noastre nu prea contează laughing

| Dismally a răspuns:

Probabil ca da, avand in vedere cat de violente pot deveni maimutele de la protestele blm...

| Lukasssz a răspuns:

Sincer lucrurile sunt haotice in Sua, le lasa armele pe mana la toti nebunii. Cetatenii de culoare din America si nu numai, ar trebui sa renunte la aceste proteste, deoarece datorita unor nemernici rasismul nu se va sfarsi niciodata.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

America e un mare rahat. Acolo nu există siguranță. Am urmărit materiale în care oamenii spuneau că nu se simt de loc în siguranță nici măcar în casa lor.
În America copii sunt proști făcuți grămadă.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Și-a făcut de lucru singur în loc să trăiască liniștit. Acum e criminal la 17 ani.
Putea să îi de-a în judecată pentru ce i-au făcut câștiga procesul și nu se ajungea la asta.

| Niciunnumedeutilizator a răspuns:

Legitimă apărare. Dacă niște bezmetici s-au crizat și au început să distrugă proprietatea omului, el ce să facă?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

­nu ar trebui sa existe niciun caz rittenhouse. este evident ca omul nu a facut decat sa se apere

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

"în timpul protestelor violente din orașul Kenosha, care au urmat uciderii de către poliție a unui bărbat de culoare, în fața copiilor lui."
individul in cauza nu e mort si nu e un simplu barbat negru care a fost impuscat tragic in fata copiiilor lui

| LostForForever a răspuns:

Nici mai știu ce sa mai spun am citit de 2 ori mam uitată la vioclip de cât ori și tot nu mai ce sa spun e nebunuie ce a fost in seara aia acolo alta explicație nu am Păcat m-ar de oamneii aia nevinovați care au fost împușc ați de bolnavul ăla mintal ăla merita pușcărie pe viața