| Biscotte a întrebat:

Ce se intampla cand ti se zbate buza de jos?

3 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Spasmele in general se datoreaza lipsei din organism a magneziului sau calciului!

| foxi a răspuns:

Se contracta un nerv! ceva...superstitie.nu stiu!

| Emma2313 a răspuns:

Daca se zbate buza superioara, batranii intelepti interpretau acest semn ca pe o victorie asupra dusmanilor sau asupra celor care ti-au facut rau. Daca in schimb se zbate buza inferioara, se anunta intristare, ingrijorare si intamplari nefericite. Zbaterea ambelor buze prevesteste gesturi de afectiune cu persoana iubita.

Detalii aici > http://www.garbo.ro/......pului.html
Follow us: @GarboRo on Twitter | Garbo.ro on Facebook