| OSLOMELBOURNE a întrebat:

Ce se intampla daca comand de trei ori de la același magazin și când trebuie sa răspund la telefon ca mi-a sosit comanda eu nu o fac? Primesc vreo amenda?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu primesti nicio amenda, dar probabil nici nu vei mai putea lua vreodata de la ei... plus e nesimtire sa faci asta.

| dullcat a răspuns:

Nu primesti amenda, dar se intampla ca esti nesimtit. Sper sa ajungi sa lucrezi ca livrator pentru o perioada, sa vezi ce amuzante sunt glumele astea, cand nu te mai afli in pozitia de client.

| VoidEternal a răspuns:

Nu, dar e un gest de rahat.

Ca idee, un magazin plateste orice livrare dinspre si catre ei, chiar daca tu nu ridici coletul. In cazul asta, ei platesc livrarea de doua ori pentru o vanzare nula.

Rezultatul tacticilor astora "romanesti" de a nu ridica comenzile: marirea preturilor pentru livrare ca sa includa si taxa de nesimtire.