| Ceare a întrebat:

Ce se întâmplă dacă îmi pun datele personale pe forumuri, rețele de socializare, site-uri web? Este grav dacă postez titlurile de proprietate? Le pot fura hackerii?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cand toata informatia personaal este pusa pe formuri si websiteuri de doi lei, ai toate sansele sa fie furata si sa se faca conturi false pe numele tau, care uneori sunt folosite in scopuri frauduloase care iti pot aduce probleme cu Politia.

| ReddY25 a răspuns:

Mai mult ca sigur

| Nechifor_Denis_2002 a răspuns:

Salut!

Postarea datelor personale, precum numele, adresa, data nașterii sau informații financiare, pe forumuri, rețele de socializare sau alte site-uri web poate avea implicații negative asupra vieții private și securității online. Aceste date personale pot fi colectate și utilizate de către terți pentru spam, phishing sau alte forme de fraudă online, cum ar fi furtul identității.

Postarea titlurilor de proprietate poate fi deosebit de periculoasă, deoarece acestea conțin informații detaliate despre proprietatea dvs. și ar putea fi utilizate de către hackeri sau infractori cibernetici pentru a efectua furturi sau fraude.

De aceea, este important să luați măsuri de precauție pentru a vă proteja informațiile personale online. Aceste măsuri pot include utilizarea parolelor puternice și unice pentru conturile dvs. online, evitarea postării informațiilor personale sensibile pe site-urile web publice și utilizarea instrumentelor de securitate online, cum ar fi programele antivirus și firewall-urile pentru a vă proteja dispozitivul și rețelele de la accesul neautorizat.

| Alesaru89 a răspuns:

Le fură hackerii?

| Cerb78 a răspuns:

Le fură atacatorii.