| membrucac a întrebat:

Ce se intampla daca nu iti faci temele de vacanta de vara? Dau funda! Daca ati facut asta!

5 răspunsuri:
| ERIS a răspuns:

La noi, profesorii sunt foarte imprevizibili! Ba sunt de treaba si nu te cearta daca nu-ti faci temele, ba sar cu gura pe tine! Eu mereu mi-am facut temele, dar nu complet. Asa profesorii vor vedea ca am acordat si putina atentie temelor! Astfel nu se vor supara! Noua, la romana ne-a dat 12 carti de citit +4 romane, iar la mate - 80 de probleme + 100 daca vrem o nota de 10!

| SuneteDeChitara a răspuns:

Nu se intampla nimic.
Nu cred ca profii o sa aiba atata nesimtire sa puna 3 sau 4.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de fiecare profesor.

| Vi003 a răspuns:

In mod normal, n-ar trebui sa se dea teme de vacanta. Multi profi o fac pentru a-i determina pe copii sa repete materia. Deci, e in folosul tau sa o faci. Daca nu, iei un 4. Il indrepti tu!

| CorNNeL a răspuns:

Nu se intampla nimic, te cearta daca e putin profesori nu-ti face griji eu din clasa a 4-a si acuam am trecut a 9-a nu mi-am facut nici o tena nici in vacanta nici la ore.