| SobolanTurbat a întrebat:

Ce se intampla daca un nefumator fumeaza pentru prima oara un pachet de tigari fara oprire?

6 răspunsuri:
| SilentRain a răspuns:

Leșină

| Hammurabi a răspuns:

Se numește intoxicație tabacică.
Simptomele ți le-a zis @mastadont mai sus.

| mastadont a răspuns:

M-aș mira să poată fuma o țigară fără oprire, n-are rost să vorbim de un pachet. Simptomele supradozei de nicotină includ greață, vărsături, amețeli, etc, deci îți imaginezi tu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Primele tigari o sa l irite si o sa tuseasca. Pe scurt nu o sa i placa. Apoi treptat incepe sa ii placa cat de cat, insa un pachet nu e suficinet pentru a instala dependenta. Vorbesc din exp. Succes/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Amețește, simte greață și dureri de cap.

| Maraa345 a răspuns:

Incearca si o sa afli.