| De1TA a întrebat:

Nu am vazut nici un raspuns prin toate celelate intrebari despre fumat... As vrea sa stiu si eu exact ce simte un om cand fumeaza? Adica simte fumul cum trece prin plamini si care este motivul de s-a apucat si daca fumeaza 1 pachet de tigari pe zi si urmatoarea zi nu fumeaza deloc, ce se intampla? Si pe mine m-ar tenta sa ma apuc de fumat deoarece unii au zis ca te calmeaza, altii au zis ca nu au nici un efect... Deci care este efectul cand fumezi? Dar mi s-ar intampla ceva daca fumez 1-2 tigari in fiecare zi? Mersi mult si as vrea sa imi spuna cineva care fumeaza sau a fumat sau cineva care se pricepe in asa ceva cu cei din jurul si cu prietenii tai daca ar afla ca fumezi... Multumesc foarte mult!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| CoquineNoire a răspuns:

Simti cum trece nicotina in toti porii, ai o stare de calm, relaxare.
de la o tigara - doua pe zi ajungi sa fumezi cat mai multe, iar starea de abstinenta e nasoala...gen bufeuri, iti tremura mainile, simtind nevoia sa ai ceva in mana (reflexul ala sa duci mana la gura), o stare de agitatie si nervi.
in timp, va trece si pofta, daca vei sti cum sa te controlezi in situatii de genul.
adevarul e ca tigarile te agita si mai mult, iar asta te face sa fumezi cat mai mult.
tu alegi ce faci cu sanatatea si banii tai.
bafta

5 răspunsuri:
| Ucigasuldeprostie a răspuns:

Iti zic eu. Simt cum se descarca cancerul in plamani, scade nivelul banilor si creste nivelul prostiei!

| devil1995 a răspuns:

Da chiar te calmeaza dar nu preaq este bine sa te apuci ca iti mananca bani si in legatura cu ce simti pur si simplu nu simti nimic doar ca simti nevoaiea cam dupa 5 tigari ca iai inca una si inca una si...

Funda?

| Nenumescovici00 a răspuns:

Nu te apuca e cea mai mare tampenie din lume sa fumezi!

| Kymmy a răspuns:

Sall! am incercat si eu odata a fost foarte neplacut,cand tragi ai impresia ca te sufoci, si cand te apuci nu te mai poti lasa, nu te clmeaza.dar iti da nevoia de mai multa cocaina

| BogdanB9 a răspuns:

Eu sunt nefumator...dar la faza cu calmarea...chiar te ajuta (stiu pentru ca mi-au zis multi)
Eu zic sa NU te apuci de fumat niciodata...e o mare prostie si-ti pui sanatatea in joc!
De la 1-2 tigari pe zi ajungi la 1 pachet la fel ca restul fumatorilor!
Si eu candva am fumat dar FOARTE putin...e ca si un fel de drog, iei azi 1, maine 2 si tot asa!
Eu am facut cam 2 saptamani(habar nu mai am cum m-am lasat)dar ceea ce-ti pot zice e ca-ti ofera o placere ciudata(nu stiu s-o descriu)o placere daunatoare sanatatii!