| anonim_3797 a întrebat:

Ce se intampla in ultima vreme cu tara asta? Adica vreau sa spun ca ungurii preiau controlul tarii in ultima vreme fara ca noi romanii sa face ceva:Ministerul Sănătăţii – Cseke Attila
Ministerul Culturii -Kelemen Hunor
Ministerul Mediului – Borbely Laszlo
Daca lucrurile merg tot asa nu m-as mira ca in vreo 3 ani maghiara sa intre limba de baza in scoli.
Unde credeti ca vom ajunge daca toleram atatea?
Treziti-va istoria se repeta iar.

6 răspunsuri:
| HBK a răspuns:

Sunt doar niste pasi marunti spre o revolutie politica ce va schimba fata Romaniei. Drept dovada, proasta administrare a posturilor din guvern.Chiar nu meritau tinerii politicieni romani abia iesiti de pe bancile facultatilor o sansa infima.Treptat ne vor cucerii bunurile nationale, devenind tot mai vulnerabile.

| elamit a răspuns:

Pai ce sa se intample se duce de rapa cu tot cu noi.

| versavia a răspuns:

N-are cine sa-i puna la punct o sa schimbe si numele Romaniei in Ungaria, o sa se repete ocupatia turcilor sa plece la ei in tara.

| andreea69dea a răspuns:

Deci.Nu sunt unguroaica, dar am sa-ti raspund la intrebare.Ardealul ii pamant unguresc.Romanii l-au luat de la maghiari.Asa ca acum Romanie draga suporti consecintele faptelor tale. Da-le inapoi partea si toti o sa fim multumiti.Eu nu am nimic cu ei, nu sunt rasista sau dinalea si am si prieteni maghiari.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ajutoor.Se dezlantuie razboi pe cale diplomatica.Ne ocupa ungurii.Nu ca am fi xenofobi, dar ne ocupa mai tot timpul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Adreea **** 7 la suta din populatie este maghiara ekivaelnt a 1. 2 sau 3 milioane de oamnei populatia de Romania fara maghiar este de vreo 20. 5 21 milioane de oameni atunci inainte 1918 eras alta treaba si cica nu esti bozgora ca asta e cuvantu sa ei numa mui** andreea in ardela sunt orcu peste 1. 5 milone romani deci tAACI draekului din gura