| Ohaithar a întrebat:

Ce sfat de la cineva v-a schimbat total modul de gândire?

27 răspunsuri:
| Afãrinツ a răspuns:

Tata: ''Ține capul sus, fii mândră și sfidează majoritatea oamenilor. Și alege-i cu înțelepciune pe cei care nu-i vei sfida.''

| RAY a răspuns:

Imi place filozofia si sunt multe citate, personal cred ca merg pe daca nu incerci nu sti ce ai pierdut in viata iar eu nu traiesc din regrete, si a pierde poate fi o victorie daca ai invatat ceva din ea

| Ineys a răspuns:

Nu te implica emotional in nimic ceea ce faci. Gandeste la rece. Nu e tocmai un sfat ci un citat, dar totusi, are foarte multa dreptate, cand intervin sentimentele se duce tot.

| syd2 a răspuns:

Nici nu o sa raspund ca oricum voi primi comentarii negative. Pa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu sfaturile, ci dezamăgirile m-au schimbat.

| Ohaithar explică (pentru anonim_4396):

Poate ar trebui să fii mai receptiv la persoanele de lângă tine?

| LoveSleep a răspuns (pentru anonim_4396):

Sfaturile nu ajută cu nimic.
Cel puțin, nu în cazul meu.
Prefer să dau cu capul și să mă ridic de unul singur.
Mereu vei învăța mai mult din greșeli și dezamăgiri, decât din reușite.

Nu știu de ce-ți spun asta ție laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru LoveSleep):

De la sarmale ți se trage.

| Ohaithar explică (pentru LoveSleep):

Eu știu... eu cred că e mai ușor să asculți de sfaturile altora decât să treci tu prin toate prostiile. Eu credeam la fel la un moment dat pe vremea lui Iisus, dar sunt unele sfaturi care trebuie gândite.

| LoveSleep a răspuns (pentru anonim_4396):

De când cu răspunsul ăla al tău, nopțile par mai lungi.

| anonim_4396 a răspuns (pentru LoveSleep):

E de bine? happy

| LoveSleep a răspuns (pentru Ohaithar):

La mine nu se aplică.
Sunt de părere că e degeaba să-mi spui că după colț, trebuie să mă las în jos, c-o să dau cu capu'.
O fac, azi și mâine, iar poimâine o să uit cu siguranță.
Asta evident, în cazurile fericite când chiar le iau în seamă, măcar pentru o zi.

| LoveSleep a răspuns (pentru anonim_4396):

Evident. smug

| Ohaithar explică (pentru LoveSleep):

Atunci îți urez succes în viață și un cap tare.

| anonim_4396 a răspuns (pentru LoveSleep):

Pff. am făcut și eu ceva bun în viață.
mă bucur.

| LoveSleep a răspuns (pentru Ohaithar):

Până acum nu s-a spart, sper că rămâne întreg mult timp de-acum încolo.
La fel și ție.

| Ohaithar explică (pentru LoveSleep):

Poate te conving să nu-ți spargi capul la niște sarmale moldovenești cu bureți? Î mi pare rău dar nu există persoane care fac sarmale ca mine...

| LoveSleep a răspuns (pentru anonim_4396):

Sunt sigur c-ai făcut mai multe.
Și-o să mai faci.
Urmează să-mi spui dacă tot pentru mine.

| LoveSleep a răspuns (pentru Ohaithar):

Mersi mult, poate altădată.
Încă am de-ale lui 9octombrie.

| anonim_4396 a răspuns (pentru LoveSleep):

Nu știu thinking

| LoveSleep a răspuns (pentru anonim_4396):

N-am auzit de el.

| iwanttodestroytheworld a răspuns:

Cineva mi-a spus odata sa nu am incredere in nimeni deoarece oamenii sunt imprevizibili. M-am gandit imediat la mine si am vazut ca asa este.

| Ohaithar explică (pentru iwanttodestroytheworld):

Ciudat... Oamenii imprevizibili sunt cei mai interesanți...

| eelena1797 a răspuns:

Nu e un sfat. e cum gandesc eu. Nu pun răutățile altora la suflet, am principii şi încerc să imi înving fricile. Vreau sa traiesc in armonie, fără probleme majore. Imi modelez comportamentul in aşa fel încât să ma pot adapta in orice situatie si față de oricine. Sunt multe de spus. Caută să ai principii si sa nu te lasi influentat

| Ohaithar explică (pentru eelena1797):

Nu era o întrebare pentru mine, ci doar o curiozitate, Ia-o literalmente. Ai avut un sfat care ți-a schimbat viața? Dacă da, ce?

| eelena1797 a răspuns:

Să trec cu capul sus peste toate situațiile grele şi să nu cedez greutăților şi stresului. De la tata.
Alt sfat de la el ar fi acela să râd cu gura până la urechi pentru că asa viața va trece mai uşor.

| Ohaithar explică (pentru eelena1797):

Ți-a zis și cum? Un scop e degeaba fără o metodă...