| chiftelutacrocanta a întrebat:

Ce simtiti cand vedeti persoane cu dizabilitati pe strada?

11 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Nu pot sa zic ca simt mare lucru. Doar o parere de rau ca acea persoana a ajuns sau s-a nascut asa. Sunt si ei oameni, ne sunt egali noua, astora valizi, insa au avut mai putin noroc decat noi.

| Antisistem11 a răspuns:

Compasiune

| RAY a răspuns:

Imi dau seama cat de norocos sunt

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Incerc sa nu ma pun in locul lor sad

| J0B0MAT a răspuns:

Compasiune,dar încerc să nu arăt asta şi să par indiferentă deorece cred că dacă aş fi în locul lor, nu mi-ar plăcea ca oamenii să se holbeze la mine şi să citesc pe faţa lor milă.
Mai sunt unii care după ce trec pe lângă o astfel de persoană, la o distanţă la care acea persoană îi poate auzi, spun săracul /săraca.Mi se pare foarte urât, ok îți pare rău, dar păstrează pentru tine sau măcar spune asta când acea persoană nu te poate auzi.

| Florentina9210 a răspuns:

Nu sunt genul care sa ma uit atent, chiar daca observ ceva mai ''diferit''.
Sunt si ei oameni, doar ca au cate o mica problema.
Nu rad, ca nu am de ce. In orice moment, am putea fi si noi in locul acelor persoane.

| gemeni6226 a răspuns:

Multumesc la Dumnezeu ca eu nu sunt asa imi pare enorm de rau pentru ei, dar ce pot face?

| Doarunaltutilizator a răspuns:

Mie imi pare rau pentru astfel de persoane, sincer, pai simt ceva, un sentiment de tristete pentru acele persoane cu probleme.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma simt foarte norocoasa si ma gandesc ce simt acele persoane si de ce ei/ele trebuie sa sufere atat fizic cat si sufleteste din cauza dizabilitatii pe care o au.
Nu mi se pare corecta viata, uneori.

| daniel33441 a răspuns:

Nimic

| Brieezer a răspuns:

Simt un sentiment de compasiune si, ma gandesc ce-as face eu daca as fi in locul lui.