| Alex a întrebat:

Ce spune Biblia despre reîncarnare? Spune Biblia ceva despre reîncarnare? Cum putem şti că aceasta este singura viaţă pe care o avem? Dacă Biblia are dreptate, atunci de ce nu permite Dumnezeu reîncarnarea? De ce este această teorie defectuoasă? Prin urmare, la ce-ţi foloseşte să revii pe pământ într-un alt trup? Credeţi în reîncarnare?

2 răspunsuri:
| Adyr0 a răspuns:

1. Nu zice nimic despre reincarnare.
2. In Biblie zice ca dupa ce mori esti judecat.
3. Nu stiu de ce nu permite Dumnezeu reincarnarea, asa a gandit El lumea de la inceput, fara reincarnare.
4. Arata-mi tu pe cineva care s-a intors din morti intr-un alt trup, poate s-a reincarnat Ceausescu in Basescu laughing
5. La nimic, reincarnarea nu exista.
6. Nu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Reincarnarea presupune o religie ce nu se bazeaza pe Biblie. Cauta in scrierile sanscrite raspunsul, altfel e ca si cum ai cauta molecule si atomi in geografia fizica.
Biblia presupune cautarea lui Dumnezeu prin devotiune, alte religii ( care sustin reincarnarea) presupun apropierea de creator ( Unic indiferent de nume) prin cercetare rationala... Succes in cautare...