| Superior a întrebat:

Ce studii imi trebuiesc sa lucrez la Ubisoft Romania sau EA Games Romania? Talentul la desen si talentul la facut de povesti este util?

3 răspunsuri:
| GheorghePrep a răspuns:

Daca esti extrem de talentat la desen, adica sa stii mai mult decat sa desenezi flori sau animeuri, sa faci opere de arta, daca te pricepi la povesti, si asta ar merge, ai putea lucra ca editor, sau sa te apuci de programare in C++ si Java. Oricum gasesti tu ceva sa lucrezi, or avea ei ceva si pentru tine.

| Superior explică (pentru GheorghePrep):

Nu stiu sa fac opere de arta, dar stiu sa fac schite care arata super si sunt originale. Adica as putea face o schita cu un personaj, si altul sa-l transupa in opera de arta?

| GheorghePrep a răspuns (pentru Superior):

Cei de la ubifoft cauta oameni valorosi ce stiu sa faca multe daca stii sa faci mai multe lucruri, salariul va fi atragator daca nu, nu prea.