| minime3 a întrebat:

Ce subiecte de discutie sa am cu verisorii mei, daca nu prea comunicam? Nu prea avem subiecte...si as vrea sa vorbesc, dar nu stiu despre ce. Sa abordez subiecte mai profunde, sau despre cum e vremea si altele? Voi cum procedati? Multumesc! Dau funda!

Răspuns Câştigător
| Miruna333 a răspuns:

Subiectele vin de la sine, fiind 2 persoane, sau mai multe. Nu e ca si cand doar tu trebuie sa vorbesti si sa cauti subiecte. Insa, ambele parti trebuie sa fie interesate si implicate in conversatie. Degeaba vii cu subiectele pregatite, interesante, profunde, daca voi abia vorbiti. Iar inainte de abordat subiecte profunde, este bine sa va cunoasteti mai intai

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Banalitati despre: vreme, despre concedii, despre vacante si eventual despre rudele comune (aprinti, frati etc).
Nu ai d ece sa abordezi subiecte mai profunde, fiindca oameniid evin sceptici de ce iti bagi nasul in viata lor si daca ai bun simt, chiar nu o faci.

| dullcat a răspuns:

Incepeti de la chestii obisnuite si vezi apoi pe parcurs. Daca de obicei nu schimbati nici 3 vorbe e greu de crezut ca veti ajunge instant la discutii profunde sau ca ei vor dori in primul rand sa participe la ele.

| Simpatic a răspuns:

Ce varsta aveti voi?
vorbiti si voi despre ce stiu sa vorbeasca romanii in general: religie, sport, politica si bancuriwinking

| minime3 explică (pentru Simpatic):

Suntem adulti. Avem peste 25 de ani, verisorul are 29

| Simpatic a răspuns (pentru minime3):

Daca stii ca unul dintre ei are o anumita pasiune, ii place un anumit sport, film sau muzica, vorbiti despre asta!
daca nu, ce am zis la modul general : politica, religie, fotbal si in final starea vremiiwinking

| siriusblack98 a răspuns:

Cati ani aveti in primul rand? Ca degeaba iti dam noi subiecte daca va depasesc complet varsta si implicit interesele asociate acesteia.

| Lupic?27 a răspuns:

Despre vezica urinara.

| EestiSodalane a răspuns:

Fă glume cu ei.