| CracanelTrasPrintrunInel a întrebat:

Ce subiecte va pasioneaza acum? Despre ce va place sa cititi?

8 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Filozofie,religie,biologie,chimie,fizică,electronică,servere,mac,Linux, Windows,ai,vr, ateism, pananormal, case părăsite, călătorii

| CracanelTrasPrintrunInel explică (pentru RAY):

Ateism si paranormal? laughing

| RAY a răspuns (pentru CracanelTrasPrintrunInel):

Ateismul are legatura doar cu lipsa credintei in zeii

| CracanelTrasPrintrunInel explică (pentru RAY):

Daca nu crezi in zei, nu are niciun sens sa crezi in fantome. Din credinta vine ideea de viata de apoi, strigoi si duhuri rele.

| RAY a răspuns (pentru CracanelTrasPrintrunInel):

Dar eu nu cred in asa ceva, eu ma referam la calatori misterioase sa iti creasca adrenalina sa simti frica, spaima, eu sunt fan filme horror

| mODIN a răspuns:

Sunt foarte curios ce cauzeaza o societate sa aiba o epoca de aur si citesc cam toate domeniile care se invart in jurul subiectului asta. Literatura, psihologie, filosofie, religie, orice m-ar ajuta sa inteleg mai bine fenomenul.

| blairelovesmusic a răspuns:

Nu citesc des, dar de obicei citesc 2 serii de carti care imi plac de cand eram copil. "Jurnalul unui pusti" si "Insemnarile unei pustoaice". Citesc si carti cu povesti de dragoste sau alte chestii, depinde ce gasesc prin cartile bunicii mele.

| hipotronic a răspuns:

Salut! Îmi place să discut despre multe subiecte, în special despre psihologie, istorie, geopolitică uneori, artă, cultură, astronomie, filozofie și multe altele.

Citesc "ghidul copilului interior" de la Cathryn Taylor, "suflete de sticlă" de la Gaspar Gyorgy și "De ce dormim?" de la Matthew Walker

Am pornit un server de discord și sunt în căutare de oameni interesați de subiecte de care sunt și eu interesat la rândul meu așa că te aștept acolo dacă îți surâde ideea:

https://discord.com/invite/PQXwkJbs