| mariusice a întrebat:

Ce sunteti dispusi sa faceti pentru un viitor mai bun?

9 răspunsuri:
| SamSon a răspuns:

Sa muncesc pentru ceea ce-mi doresc si vreau ca oamenii din jurul meu sa faca la fel, nu sa astepte sa pice din cer totul.

| gigro1998 a răspuns:

După părerea mea una din cele mai bune variante e să lucrezi afara si nu in Romania ori prin performante spoortive say intelectuale. Eu sincer nu as Cori sa Raman in Romania nick macar o secunda.

| mariusice explică (pentru SamSon):

Sunt de acord cu ceea ce gandesti, Mie personal imi este greu sa gandesc ca trebuie sa muncesc pentru altii ca sa castige, oare e buna ideea asta de a munci ca sa ai bani, masina, casa si familie? nu este doar o munca de suăravetuire? Imi place sa muncesc, sa creez dar vreau sa faca asta pentru viitor sa evoluam

| SamSon a răspuns (pentru mariusice):

Daca facem asta toti, n-o sa mai muncim ca robii pentru. cateva lucruri marunte.

| mariusice explică (pentru SamSon):

Mi se pare ideal sa se munceasca pentru comunitate sa aiba toata lumea de toate pentru toti si sa puna fiecare umarul sa se sprijine reciproc si sa nu mai fie consumatori in exces si nimicuri

| mariusice explică (pentru gigro1998):

Se pot face lucruri extraordinare daca se trezeste omenirea la realitate,

| Tarciuc_Viorel_1986 a răspuns:

Ca raspuns la intrebarea ta, orice nu ma baga dupa gratii. vreau totusi sa mai adaug faptul ca nu este de ajuns sa fii dispus sa faci, ci trebuie sa faci ceea ce esti dispus sa faci. Cu mentalitatea asta vom evolua. Toata lumea e dispusa sa faca dar prea putini fac. peace!

| Wøodenpints a răspuns:

Să beau o bere.

| Musique a răspuns:

Multe și totuși nu fac niciodată nimic.
Baftă!