| anonim_4396 a întrebat:

Ce taxe sunt daca comanzi din sua un tricou de 40 de dolari?

1 răspuns:
| relian a răspuns:

Taxe pentru transport,taxe i vamale si ce se mai ia,tva.Cel mai indicat,este sa cunosti pe cineva aici,iti cumpara persoana,cand vine in RO til aduce,ori daca trimite acea persoana pachet in RO il poate pune si pe al tau.

De exemplu romanii de aici trimit pachete in RO dar nu prin posta,folosesc alta metoda,legala desigur,la care pachetu ajunge direct la usa ta,fara sa platesti absolut nimci in RO, fara ca cineva sa umble in acel pachet, deci fara vama, fara tva, fara absolut nimic.

Chestia este ca platesti transportul, costa 2 $ pe KG.Romanii xce locuiesc in America trimit pachete de sute de kg uneori,orice,adica nu orice laughing nu droguri,nici arme,cel putin asa iti zic aia cand duci pachetu,nici aia nu se uita in pachetul tau ce ai.

Baga o comanda de haine de cateva sute si te ajut eu, ti le trimit eu. Oricum trebuie sa rtrimit si eu acasa ceva, nu ma costa nimic sati trimit si tie un pachet, mai fac si eu o fapta buna laughing
Dar nu doara un tricou, fa cumparaturi sa bagi o cutie asa medie sa zic, cel putin 5-10 kg laughing astia nu se incurca cu un sutie, tricou etc.
Am vazut unia trimit masini de tuns iarba de aia cu roti, paturi, saltele laughing masini de spalat, frigidere chiar.