| GoddessMaui a întrebat:

Ce-ti faci mai usor, prieteni sau dusmani? in general, care sunt mai usor de obtinut, dupa parerea ta? eu n-am dusmani sad

25 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Dusmanii ii faci foarte usor.Doar cu o vorba.Prietenii ii faci in timp.De unde stii ca nu ai dusmani?

| GoddessMaui explică (pentru darrio2007):

Atata timp cat nu declar eu pe cineva care ma uraste, un dusman, ramane doar o fecala in umbra care tanjeste la supt crengute. Si daca ar fi sa declar pe cineva dusman, nu as tine o viata intreaga legatura asta, l-as elimina cat mai repede si sigur m-as distra pe seama asta.

| darrio2007 a răspuns (pentru GoddessMaui):

Curios raspunsul tau.Declari pe cineva care te uraste? Dusmanul il vezi din felul cum se comporta cu tine.Sau auzi de la altii.

| mona a răspuns:

Iti faci mai usor dusmani

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns:

Ce dusmani?

| oOSaritaOo a răspuns:

''Să faci pe plac tuturor e greu, dar să-i enervezi pe toţi e floare la ureche.'' E destul de greu să-ţi faci prieteni şi să-i păstrezi.

| Woodenpints91 a răspuns:

N-am duşmani în Făurei b-)

| Inferno a răspuns:

Sigur ca nu ai dusmani, doar oamenii care produc impact au. O tarfa invizibila ca tine nu poate sa atraga nici macar o privire asupra-i, asa ca ce dusmani vrei sa ai atunci cand faci trotuarul in asteptarea banilor?

| Delicacy a răspuns:

Cum să n-ai duşmani? Eu sunt cel mai mare duşman al tău.
http://www.youtube.com/watch?v=CWOO9nT3u4U

| GoddessMaui explică (pentru Delicacy):

Pe tine te las sa ma musti de gat pana-mi da sangele, faci o pentagrama din sangele meu, facem niste incantatii ca din ura ta ce mi-o porti sa invie diavolul si facem un threesome in mijlocul pentagramei;;)
http://www.youtube.com/watch?v=Gwx4eOg94xg

| Delicacy a răspuns (pentru GoddessMaui):

Cine mai e şi diavolul ăsta?
http://www.youtube.com/watch?v=ah7sWtnOJvQ :>

| GoddessMaui explică (pentru Delicacy):

"Unfortunately, this video is not available in Germany because it may contain music for which GEMA has not granted the respective music rights." mi-a restrictionat dumnezeu clipul big grin
Mos Craciun cu pletele albeeee, a veniiiit din puscarieee si ne-aduce lopeti la toti, sa ne bateeem intre nooiii.

| Delicacy a răspuns (pentru GoddessMaui):

Ce opţiune măi?laughing

| GoddessMaui explică (pentru Delicacy):

De la Cosmote, ma gandeam ca se intelege asa.
Raspunde la telefooon telefooon
http://www.youtube.com/watch?v=--vnagsYGs8

| Delicacy a răspuns (pentru GoddessMaui):

Nu-mi plac seminţele.
http://www.youtube.com/watch?v=ELtpTBf-pMU

| michelia a răspuns:

Consider ca e vorba de prieteni si dusmani si nu doar de amici si antipatii.
Ca sa-ti faci un prieten e nevoie pe linga compatibilitate, afinitati, afectiune, suport si de incredere. Ori asta se cistiga in timp si se pastreaza, devine apoi neconditionata.Dar e nevoie de timp. Si ce rezulta e o relatie profunda si statornica.
Ca sa-ti faci dusmani e nevoie doar de o scinteie, mai ales daca esti o persoana cu arderi puternice. E drept ca asta se dilueaza in timp, dar ceva ceva tot ramine.
Prieteni am sigur, dusmani poate ca am avut, acum nu-i mai simt.

| Zatharra a răspuns:

Eu zic că prietenii sunt mai greu de obţinut.Dar aici mă refer la prieteni adevăraţi.Cunoştinţe pe care vrei să îi numeşti tu prieteni de fapt sunt amici.
Duşmanii ţi-i faci şi fără să vrei şi eu zic că lucru ăsta e uşor!

| 3xfemeie a răspuns:

Esti trista ca n-ai dusmani? laughing

| GoddessMaui explică (pentru 3xfemeie):

Normal, fara ei, viata mea e lipsita de actiune.

| 3xfemeie a răspuns (pentru GoddessMaui):

Ti-o imprumut pe soacra-mea daca vrei actiune! laughing

| GoddessMaui explică (pentru 3xfemeie):

Ii trebuie mai multe zile decat mai are de trait, ca sa ajunga sa-mi faca viata un infernhee hee

| ILoveTacos a răspuns:

Dusmanii se fac mult mai usor, nu-i nevoie decat de un cuvant sau o simpla actiune care sa determine cum te vede cineva si cuse va comporta de acumi n colo cu tine, pe cand prietenii ti-i faci in timp.

| AndutzzaAnduu a răspuns:

Prieteni, iti faci un doi si dusmani, dar prietenii adevarati ii obtii greu.

| dgeko a răspuns:

Ba ai si dusmani dar inca nu-ti dai seama pentru ca de cele mai multe ori cei mai buni prieteni iti devin dusmani si crede-ma prieteni adevarati mai greu gasesti in ziua de azi chiar daca tu acum o sa sustii ca cei de pe langa tine iti sunt prieteni adevrati, nici-o grije timpul le rezolva pe toate.

| andreiboss31 a răspuns:

Eu imi fac mai usor dusmani...