| mentholinks a întrebat:

Ce user credeti ca da cele mai bune raspunsuri?

79 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Noturbinanogood stie sa critice pe aia din top. Mare smecher priceput in mecanica cu masina veche nu pare sa dea dovada de omenie. Macar le are cu mecanica de se tot arunca sa raspunda cat mai mult in rest e ciudat tipu. Suntserios era bland pana a ajuns userul anului & expert aici dupa s-a curvit incepand sa faca misto de oameni. Astia se lauda intre ei pentru ca se cunosc probabil dar recunosc ca si eu ofer raspunsuri bune chiar daca am beleaua mea cu femeile nu moare nimeni din asta. Sa o luam mai pe romaneste toti disperatii care vor sa fie userul anului si viclenele se bat pentru titlu omenie putini ofera. Celcestietot e om bun

| AvalohAlyn a răspuns:

Eu,fireste,bineinteles,de la sine inteleswinking

| RAY a răspuns:

Hey,Ioandelasal,Mosotti,doctorandus,Serban234,
Bula,RKBlue,Nemessys,alina2k18,Intum,Ineys,NoTurbinaNoGood,anonimg,RoCkKiD,sabin89,EntertainYou,Cosmin86,supadeceapa,
Endoryus, Jus7t,Dismally,Clint,strongheart,FreddieM
locul unu https://www.tpu.ro/utilizator/tpu

si tu ai potential

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ioandelasal, nici nu incape îndoială

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu as pune problema asa.
Un user bun da raspunsuri acolo unde stie ceva peste medie.
Aiuricii astia care dau raspunsuri pe banda oriunde, sunt buni la nimic. Mai ales aia din top.

| Drimmero a răspuns:

Ma iubeste lumea bai, Endorica, nu ai observat? Si daca as lua ignore nu e panica, mai avem de discutat

| GoldenZenith a răspuns (pentru Drimmero):

Tre' sa ti se faca 5 statui. "ipohondrul anului" toate. pup. pa

| Drimmero a răspuns (pentru GoldenZenith):

Cine-i ipohondru, mamaio, eu?

| GoldenZenith a răspuns (pentru Drimmero):

laughing da, draga. daca te duci in DEX, la cuvantul "ipohondru" apare poza ta.

| Drimmero a răspuns (pentru GoldenZenith):

Du-te, Islauro d-aici ca nu sunt...nu apare poza ca sunt gras.

| GoldenZenith a răspuns (pentru Drimmero):

Pai e rezervata o intreaga pagina pentru asta. M ai nenorocit de cat te plangi de boli. sad ma duc la pisiholog pentru asta. da mi un milion ca sa platesc sedintele.

| Drimmero a răspuns (pentru GoldenZenith):

Mai degraba du-te la psihiatru.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Iar intrebari despre useri? Astea sunt facute sa starneasca râcă thinking
Stai sa vezi cum apar...

Era cineva, care nu mai e printre noi... si nici nu ii mai stiu numele pe de rost.

Dar ia zi tu un user.

| Mosotti a răspuns (pentru DoarBogdan):

De ce raca domne? Daca cineva da rasp bune, sa lupte si celalat sa dea si el, nu sa se supere ca prostul pe ala mai bun, sa devina si el mai bun, sa invete, sa se documenteze, sa evolueze, ca asa se evolueaza, prin ambitie si dorinta de a te perfectiona. Da cineva multe rapsunsuri bune, invata de la el, intreaba, sau daca nu intrebi, inveti sau incerci singur sa te ridici, etc! Asa se face.
Ptr ca evolutia asta ajuta si pe cel in cauza dupa aia, nu doar ca raspunde altora bine, ajuta mult in viata de zi cu zi.

Avem pe aici useri cu minte scazuta care se oftica uneori, si incearca sa-i coboare pe ceilalti doar sa se simta ei mai sus in prostia lor, nu sunt multi dar doar cativa tot sunt, care insulta, jignesc din invidie si rautate.
Eu unu mereu am incercat sa invat de la cei buni, daca mi se zicea ca zic sau fac prost, ma bucuram, ca era un sut in fund inainte, ziceam "mersi frate ca mi-ai zis vorba vine ca-s prost, ca sa ma destept".

Deci raca nu-si are sensul!

| DoarBogdan a răspuns (pentru Mosotti):

Aoleu... dar nu poate omul sa zica ceva ca trebuie sa ma tragi la raspundere laughing (glumesc, este ok happy ).

Ai dreptate acolo, eu m-am referit mai mult la faptul ca... sunt aici de pe vremea cand lumea punea astfel de intrebari doar sa converseze pe baza celorlalti useri. Nu era legat de raspunsuri bune sau nu. Ci doar ca toate se cunosteau si incercau sa converseze si sa se cunoasca mai bine. Deci singura fraza cu "raca" este strict legata de aceste "amintiri".

Bine ca nu ai zis de cealalta fraza, care era mult, mult mai importanta si mai interesanta.

Si uite, asta este o alta referinta. Exact de o singura chestie se poate lega oricine? Pe celelalte nu le vad? :/

Dar cum am spus, totul este in regula. Ma bucur ca cineva a citit ce am scris si iti multumesc pentru asta happy.

| Mosotti a răspuns (pentru DoarBogdan):

Pai in general eu citesc cam tot pe aici cand intru pe o intrebare, altfel nu mai sunt forumist naiba, care cealalta fraza care era mai interesanta n-am zis?

| Mosotti a răspuns:

Mai multi useri dau raspunsuri bune, cele mai bune raspunsuri sunt cele care se verifica in realitate si tinand cont de ele, se rezolva ceva bun sau macar inseamna ceva bun, ca pana la urma adevarul e doar unul, nu exista 5 adevaruri diferite la acelasi lucru.
In multe domenii nu exista "fiecare cu parerea lui", doar una e corecta conform realitatii.
De ex unul din useri care da raspunsuri bine argumentate este Simpatik.
RAY pune intrebari interesante de viata cum altii nu au pus, dar nu e vb de intrebari aici ci doar de raspunsuri.

Daca eu zic ca nu e bine sa formatezi stickul pe un calc virusat, si altul zice ca e bine, zice bine ala care duce la o formatare curata fara sa reviruseze stick-ul, e doar un ex. Si la politic la fel e. Realitatea e doar una.

Insa e greu sa spui chiar care da cele mai bune raspunsuri, e si relativ, ca in multe cazuri raspunsul e apreciat doar subiectiv, unde nu exista doar o singura varianta corecta.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Sadrian46 + Ioandelasal + inca vreo citiva.

| Celcestietot a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Puteai sa imi scrii si mie numele, nu sa se inteleaga ca sunt la ''inca vreo citiva'' laughing

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Celcestietot):

Pai oricum esti intr-un club select. happy

| Celcestietot a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Esti un dragut. happy

| anonimg a răspuns:

Acela care respecta pe ceilalti.

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru Catrice):

De ce?

| Catrice a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

De ce, ce?

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru Catrice):

De ce da raspunsuri bune "aia"? thinking

| Catrice a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Ca e genial omu' nimeni nu-i ca elwinking

| Celcestietot a răspuns:

Sunt pe aici cativa, nu ii mentionez ca se stiu ei, dar o s-o fac pentru cei care nu cunosc asta... Drimmero, te pup :*

| Catrice a răspuns (pentru Celcestietot):

Hopa I can feel a future relationship...sa va tina sau cum era aiahee hee

| Celcestietot a răspuns (pentru Catrice):

Trebuie sa vada si el ca sa ne tina.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Celcestietot):

Celceluş,dragă,uite,am ceva frumos pentru tine:

https://www.tpu.ro/......2020-9-59/

| Drimmero a răspuns (pentru Celcestietot):

Cum de?

| Celcestietot a răspuns (pentru Drimmero):

Ce?

| Celcestietot a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu se face asa, va vede Dumnezeu.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Celcestietot):

rolling on the floor

| Celcestietot a răspuns (pentru anonim_4396):

De ce razi?

| Drimmero a răspuns (pentru Celcestietot):

Cum de ai zis de mine?

| Celcestietot a răspuns (pentru Drimmero):

Pai daca sunt un om bun, ia uite. Acum trebuie s-o recunosti happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru Celcestietot):

L-ai adus pe Dumniezo în discuţie şi nu m-am putut abţine.

| Celcestietot a răspuns (pentru anonim_4396):

Atunci tu ai rade si daca iti ridic un deget laughing

| Drimmero a răspuns (pentru Celcestietot):

Un om bun nu inseamna sa fie crestin, e mult mai mult de atat.

| Celcestietot a răspuns (pentru Drimmero):

Dar nici nu am adus crestinismul sau credinta in discutie. De ce nu recunosti, iti este greu happy?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Celcestietot):

E normal să râd dacă tu la orice chestie îl bagi pe bărbos la înaintare.Şi cred că nu sunt singura.

| Celcestietot a răspuns (pentru anonim_4396):

Radeti de proosti ce sunteti happy. Cand se facea prezenta la catalog in unitatea de invatamant, sugacilor, radeati in hohote de se zdruncina clasa?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Celcestietot):

"Sugacilor"?
Vai, Cel, da' chiar aşa? Păi aşa vorbeşte un creştin? Du-te maică şi bea puţină aghiasmă că nu e bine. Începi să-ţi cam pierzi din puritate de când vorbeşti cu noi.

| supadeceapa a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu am zis că ăsta-i creștin doar în teorie laughing.

| Celcestietot a răspuns (pentru anonim_4396):

In traducerile Biblice nu este gresit sa vorbesti asa, vezi ca nu stii. Asta-i dovada ca toti incultii intra aici pe site, excluzand cativa utilizatori happy. Iarasi supica disperata iti comenteaza, of, of laughing.

| Drimmero a răspuns (pentru Celcestietot):

Esti sarpele din pom si cu asta am zis totul.

| Celcestietot a răspuns (pentru Drimmero):

Sarpele esti tu, voturile arata ce fel de om esti. Sunt serafimul, dragut :''>, Satana ce esti.

| Celcestietot a răspuns (pentru Drimmero):

Nici nu ai tupeu sa imi raspunzi in privat, ca nu ai argumente, fratello rolling on the floor rolling on the floor. Incearca sa scapi din mizeria pe care ai facut-o, daca esti barbat nu fugi de ce ai lasat in urma laughing.

| Drimmero a răspuns (pentru Celcestietot):

Fereasca Sfantul...ba baiatule!

| Celcestietot a răspuns (pentru Drimmero):

Vorbeste frumos omul cu tine si iti bagi ceva in bunatatea lui...

| Celcestietot a răspuns (pentru Drimmero):

Iarasi, raspundem doar la ce dorim... laughing laughing

| Drimmero a răspuns (pentru Celcestietot):

Pe oamenii perversi ii recunosc si ii tin la distanta, daca aveai un comportament normal n-avea nimeni nimic cu tine. Asteapta sa primesti mesajul ca se trimite greu, nu fug de nimeni, mai ales de tine

| Celcestietot a răspuns (pentru Drimmero):

Nici nu cred ca te-am jignit vreodata in viata asta, iar tu ai abordat, ti-ai luat un comportament de nesimtit asupra mea si asa ceva nu se face. Mai bine iti arata-i adevarata fata inca de la inceput. Astept, nicio problema.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Celcestietot):

Şi normal că nu este greşit, doar nimic din ce faci tu nu este greşit.Tu eşti omul care a citit Biblia şi ştie toate tainele Universului, deci tu să faci ceva greşit? Doamne fereşte.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Celcestietot):

"Şi normal că nu este greşit, doar nimic din ce faci tu nu este greşit.Tu eşti omul care a citit Biblia şi ştie toate tainele Universului, deci tu să faci ceva greşit? Doamne fereşte."
Să nu-mi spui că m-ai crezut pe cuvânt.

| LoveSleep a răspuns:

Mi-am cautat numele cu Ctr+f si nu l-am gasit, plec.

| Celcestietot a răspuns (pentru LoveSleep):

Esti si tu cu mine la ''inca vreo citiva''.

| LoveSleep a răspuns (pentru Celcestietot):

Nu m-am gandit la asta. Ai dreptate

| Celcestietot a răspuns (pentru LoveSleep):

Sunt aici sa te fac sa te gandesti la asta, ce naiba laughingwinking

| Frank51 a răspuns:

Avem cativa care fiecare se pricepe pe domeniul lui, dar in acelasi timp sunt niste oameni de calitate(cel putin asa par), nu mai pot sa zic exact numele userilor ca nu mi le amintesc, este o fata cu avatar roz(parca prezervativ), care evident ajuta preponderent in domeniul ala, e Ioandelasal care e pe partea de politica/legislatie/sociocultural, e Noturbinanogood care e pe partea de auto, suntserios care nu are un domeniu clar dar raspunde in multe parti, bula, si inca cativa dar nu le stiu userul chiar la toti, m-as nominaliza si pe mine deoarece de vreo 2-3 ani chiar dau raspunsuri de ajutor(in afara de alea in care sunt ironic, chiar ma mai scot din sarite unele intrebari), dar nu e frumos sa fac asta asa ca las pe altcineva sa o faca laughing

| SilentRain a răspuns:

SilentRain

| GoldenZenith a răspuns:

Aaaaaaa, traieeeeeessti! nu se poate laughing

| Endoryus a răspuns (pentru GoldenZenith):

Credeai ca am fost victima a Covid sau ce? Mai am zile aici pe planeta.

| GoldenZenith a răspuns (pentru Endoryus):

Nu. Ma gandeam ca ai slabit atat de rau incat ai ajuns invizibil.

| Endoryus a răspuns (pentru GoldenZenith):

Nein. Ma mentin la 80/85 kg. Macar pe mine nu ma ia vantul ( sa nu te simti laughing ).

| oglindasultanului a răspuns:

Era un "anonim" pe aici... dar ala-mi placea mie, altii nu-s de aceeasi parere

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu si atat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mosoti aparent e unul dintre cei mai inteligenti useri mai ales in domeniu psohologic acolo da raspunsuri la modul superlativ.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred că există un singur user anume care să dea cele mai bune răspunsuri ci există mai mulți useri care dau răspunsuri bune, cum ar fi userii EntertainYou, Nemessys, Ioandelasal, StrongHeart, Mosotti, DoarBogdan și mulți alții.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

rolling on the floor Acela care face cont special pentru aceasta meserie, clar. Mai sunt niste conturi care apar pentru meseria asta, o mai ia la vale un pic, si hop alt cont ii ia locul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai era brigaela si legionara da nu mai intra vad. brigaela era cel mai bun user all of time.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vreau si eu parerea ta sincera despre circul random care se face la intrebarile tale, ce parere ai de cei care se baga astfel in seama si cum te simti tu cand primesti raspunsuri de la unii care vorbesc altceva-uri. Trimite-mi o felicitare daca nu vrei sa scrii pentru public, ramane secret.

| mentholinks explică (pentru anonim_4396):

Pai ti-am trimis 2 felicitari pana acum si nu miai raspuns la niciuna.

| Michaeel a răspuns:

Degeaba spune-ti unii ca voi sunteti ca va lingusiti singuri, dragilor love struck fiti si voi mai modesti.

| Swetlly122 a răspuns:

Sanadrian

| anonim_4396 a răspuns (pentru Swetlly122):

Tu esti cea mai smart, cel putin pentru mine scumpy :*