| WolfgangKreutzfeldt a întrebat:

Ce va inspira voua porecla asta: "Primaru"?

La ce va duce gandul porecla asta si ce fel de om ar fi ala de si-ar "castiga" porecla asta?

2 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Om de comitet. Lingau de partid sau in alte situatii. Eu unul daca aud asta ca porecla ma gindesc ca sunt 99% sanse sa fie aplicata unui personaj cel putin indoielnic.

| Freya1 a răspuns:

Depinde in ce sens e spusă. Poti sa ii pui cuiva porecla asta ca si pe o jignire, în sensul că nu faci nimic dar comanzi si ai pretentii.
Sau poti sa i-o spui ca si pe o lauda.In sensul ca are vorbele la el, e domn, școlit, prezentabil, cu alura.