| RAY a întrebat:

Ce va nemulțumește in viata asta? De vreti si a doua viata

13 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Ma nemultumeste ca avem doar o viata, o vreau si pe a 2-a ca de prima nu ma satur.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Aprent mereu apare cate ceva nou :/
Nu mai am incredere in mine sa mai zic ce ma nemultumeste pe viitor big grin

| Mosotti a răspuns:

Ma nemultumeste ca nu-s sanatos, ca nu-s multimilardar, ca nu pot macar orice si oricat ca ma ingras, ca imbatranim, ca ne mor parintii.
Cam asa.

Nu as mai vrea o a doua viata, decat in conditiile mele.

| LoveSleep a răspuns:

Nu-mi place ca trebuie sa muncim pentru bani.
Și sa plătim femeile pentru sex.

| Sofer a răspuns:

Femeile.

| FilosofulDepresiv2022 a răspuns:

Nu-mi place ca oamenii judeca intr-una!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca n-am inca bifa albastra pe Instagram

| RAY explică (pentru anonim_4396):

O sa ai in iad parte de alea rosi

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Nu vreau "rosi", vreau albastre

| SmaraldAlbastru a răspuns:

Ești puțin incoerent. Cum adică?

| Pamanteanul a răspuns:

Nu omul vrea a doua viata, religia te învață să îți dorești a doua viata, copiii nici nu știu ce e a doua viata, dar eu cred ca omul își dorește veșnicia, nu a doua viata, pur și simplu vrea sa fie veșnic și sa nu ducă atâta stres, lipsa de bani, de iubire, de sănătate, de necazuri în familie

| Pamanteanul a răspuns:

Pe om îl nemulțumește chiar și anii scurți, și banii puțini, și lipsa de iubire, vrea binele vesnic înțelegi, vrea sa scape de rău și de necazuri.