| Mayar a întrebat:

Ce varsta SIMTI ca ai si de ce?

[Nu mereu ne simtim si gandim conform varstei : fie suntem inaintati in varsta, dar suntem totodata deschisi la nou, fie suntem tineri, dar totusi gandim matur. Sau, sunt si alea rele : suntem adolescenti si ne purtam ca la pubertate ]

Răspuns Câştigător
| IDede a răspuns:

Simt ca am o varsta mai matura pot spune si cred ca din cauza problemele pe care le-am avut. Presupun ca din cauza parintilor mei, cel mai mult. Probabil sa ii vad pe ei certandu-se din orice lucru, mama mea inselandu-l pe tatal meu in timp ce el era in strainate pentru a ne face un trai mai bun m-a facut sa observ greselile lor. Dupa divortul lor cred ca am inceput sa imi dau seama de mai multe despre cum este cu adevarat viata si cat de greu este sa faci unele decizii fara sa ranesti pe cineva. Simt ca am o varsta mai matura probabil pentru ca aveam nevoie de mama mea la unele probleme pe care nu le discutam cu tata si a trebuit sa am grija de fratele meu. Cred ca asta m-a facut sa,, cresc mintal''.

8 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

47. Nu știu, tot am zis azi că am vârsta asta.

| Doub a răspuns:

Nu stiu.
Am momente cand dau dovada de maturitate si intelegere si momente cand ma comport ca un copil de 12 ani.

| DarkOrbitMoon a răspuns:

16, categoric 16, poate pentru ca inca mai copilaresc.Dar bine ca nu-s departe de varsta asta...

| Sociopat a răspuns:

18-19.Gandesc cum ar trebui sa gandeasca un adolescent.Pacat, totusi, ca restul se comporta ca la gradinita.Astazi se jucau nu stiu ce joc in care se calcau pe picioare.Erau transpirati si puteau ingrozitor.Sunt clasa a 12-a.Ba si fete care se vor doamne ma. Puteau a transpiratie ca s-au "distrat" si ele "putin". Stateam in banca, citeam o carte si AUD vacile cum urla si rad.Am pus cartea pe masa si am inceput sa ma uit la ele si sa ma minunez.Groaznic.Adultii de maine ma...

| Mussette a răspuns:

Am 21...bine, aproape 22. Cand zic 22, deja simt prea mult. In general ma simt ca la 21, dar sunt si momente, cand simt ca depasesc aceasta varsta, undeva la 22-23. Iar cand vad ceea ce imi lipseste, imi place sa revin la o varsta de copil... Functie de activitati si de cei dn jur imi simt varsta.straight face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Toti iti vor spune ca gandesc maturwinking, pentru ca se vad maturi, ori cel putin asa vor sa fie perceputi.

Cat despre mine, cand merg pe la fratioru in vizita, mai mult ma joc eu cu jucarii (ale sale, desigur) decat el.
Si n-are nici 3 ani impliniti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Peste 20.

| BizSinir a răspuns:

Pai nu stiu da' chiar in seara asta mi s-a spus ca gandesc matur...am momente cand chiar e asa si momente cand sunt mai rau ca un copil de 2 ani. Depinde..nu poti spune ca mereu esti la fel, ca ai aceleasi pareri.Cred ca depinde de ce stare ai atunci si de cat de rational estibatting eyelashes