| geryger5643643 a întrebat:

Ce vi se pare ca a facut Microsoft cu Linkedin de cand l-a cumparat? A investit in el sau va ajunge repede aproape de moarte la fel cum s-a intamplat cu Skype?

3 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Skype a fost depasit pentru ca au aparut alternative mai bune. LinkedIn nu e nici primul, nici ultimul de felul lui, si e normal sa apara ceva mai nou.

| geryger5643643 explică (pentru Wr3nch):

Dar Microsoft investeste acum in Teams si nu prea mai e interesat de Skype care oricum se apropie tot mai mult de apus. Dar continua sa investeasca si dezvolte Linkedin sau il cam ignora?

| RoCkKiD a răspuns:

Linked in nu are nevoie de investitii. E o platforma cu un scop foarte specific, nu are nevoie de sute de functii.

In aceiasi masura Linked in nu e nici genul de platforma care va genera beneficii uriase. O sa ramana probabil asa cum e multa vreme