| BeT a întrebat:

Ce zice-ti, care este mai mare din cele doua:Viteza Lumini sau Viteza Gindului?

15 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Viteza luminii.

| adi4ever a răspuns:

Viteza Luminii ca sa fie mare Viteza Gandului trebuie sa gandim foarte mult si nu suntem pe duracell si obosim

| Ξ ╚»◘ мєℓ²y ◘«╗ Ξ a răspuns:

Viteza netuluilaughing

pai...ganduluithinking

| Mystique a răspuns:

Eu cred ca viteza gandului este mai mare decat viteza luminii, oricum aceasta nu a fost masurata happyTu n-ai vazut cu cata usurinta si rapiditate trecem de la un gand la altul? App dar presupun ca tu te referi la viteza luminii in vid, nu? 300. 000km/sec reprezinta foarte mult, dar tot viteza gandului cred ca este mai mare, asta si prin complexitatea lui.Consider ca puterea mintii umane este cea mai mare, care trece dincolo de orice explicatie rationala.

| Alphawolf a răspuns:

Cu viteza gindului pot ajunge la o stea, cit ai zice peste, iar cu viteza luminii ajungi la aceeasi stea, in 2 milioane de ani lumina.

| BeT explică:

@anonim, poti sa dai si o mica explicatie de ce crezi asta, multumesc

| BeT explică:

@Transilvania, imi retrag afirmatiile daca crezi ca am dorit sa te jignesc cu ceva.si te rog frumos sa imi zici unde am gresit ca sa imi pot repara greseala. Te rog ajuta-ma, nu zic nu-poate am scapat vreo vb.nu la locul ei.Multam fain prietene

| ilovemusic a răspuns:

Viteza luminii.

| Smarandica a răspuns:

Viteza gandului.

| Lawrence a răspuns:

Viteza gandului, bine inteles.

| jeorje a răspuns:

Viteza Gadului... desigur

| vvyoo a răspuns:

Este logic. viteza gandului.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dca tot te-ai legat de coada mea... iti pot spune ca viteza gandului este net superioara vitezei luminii. Dar tu, nu o poti atinge fiindca te gandesti prea mult la ce fac altii. Locuiesc in Transilvania si, asta o spun findca sunt mandru de ceea ce sunt. Poti face asa ceva? Nu cred. Fiindca vorbeste gura fara tine. Fii rogu-te mai moderat si nu-mi face zona de rusine. Stiu ca nu esti rau intentionat, dar... gandeste profund inainte de a face afirmatii publice. Multam!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai mare, gandindu-te la un numar?laughing
Poi viteza luminii, deoarece cea a gandului poate ajunge si la 0, 01 m/s la unii laughing.

| lar! a răspuns:

Potrivit teoreiei relativitatii lui Einstein viteza luminii este cea mai mare viteza posibila in Univers. Este imposibil pentru orice informatie sau forma de energie sa calatoreasca cu o viteza mai mare, deoarece ar calatori inapoi in timp iar efectul ar aparea inaintea cauzei.

Dar daca iti mai amintesti de povestile din copilarie: Calul il intreba pe Fat Frumos: "Cum vrei sa te duc, ca vantul sau ca GANDUL?
Ideea e ca viteza gandului s-ar putea sa fie infinita (si deci sa poate calatorii in trecut). Asa s-ar explica profetiile, visele premonitorii, etc.

In concluzie: viteza ganduluihappy